שכר רוחני

שאלה: האם קיים שכר רוחני בהתאם למאמץ שמושקע?

תשובתי: ברוחניות השכר ניתן עבור מאמצים אבל לא בצורה שבה נהוג בעולמנו שאני דורש שכר גדול יותר עבור מאמצים קטנים יותר ואתה כבעל הבית, מציע לי שכר קטן יותר עבור מאמצים גדולים יותר, וכך אנו מתמקחים ומסכמים דבר מה בינינו. ברוחניות עובדים מול האור העליון ובאותה מידה שבה אנו הופכים להיות דומים לו, הוא מתגלה בינינו וזהו השכר. כאן נשללת האפשרות להתמקח ולא יכולות להיות שום החלטות נכונות או לא נכונות של ביצוע פעולות וקבלת תוצאות, הכול מדוייק ונובע מתוך חוקי הטבע.

שאלה: אז איך אפשר להבין את הסתירה "יגעת ומצאת"?

תשובתי: הכוונה היא שמראש אינני יודע בדיוק כמה אור אקבל, מאחר ואף פעם עוד לא הרגשתי אותו. אותה השגה שעכשיו אגלה, היא בגדר סוד עבורי, אני יודע מה יהיה, אך מה בדיוק ואיך, איני יכול לומר, מפני שעדיין אינני מוכן, אין לי שום "אמצעים" שלתוכם אפשר לקבל את המידע הזה, את ההרגשה הזאת, ועל סמך זה לבחור. אני יודע שאני עולה למדרגת ההשפעה הבאה, לקשר של כל המערכת שנקראת ֿ״אהבה״. ״אהבה״ זו תלות בתוך המערכת. אם לדוגמה כל מערכת שאנו יוצרים, נניח, כמו קבלים, נגדים, סלילים וכולי, עובדת בצורה נכונה, אז ניתן לומר שהיא נמצאת במצב של אהבה בינה לבין עצמה, כלומר בהבנה מלאה של התוכנית ההדדית, של קשר הדדי, כאן זה אותו הדבר.

שאלה: כלומר, אני עושה מאמצים בביטול עצמי ומחשבה על אחרים?

תשובתי: ביטול עצמי הוא הכרחי מפני שאחרת לא אתכלל במערכת.

הערה: אבל אינני יודע מתי אקבל עבור זה שכר.

התייחסותי: ההתכללות במערכת היא השכר. תתאר לעצמך שישנה מערכת מקושרת הדדית באופן מלא, שבה הכול מתרחש באורח אנלוגי "חי", אם אתכלל בתוכה, אז אתקיים בתוכה והקיום יהיה השכר שלי. אם אני עדיין לא נמצא בתוכה, עליי לעבוד על עצמי כדי להתחבר אליה, להפוך להיות מקושר הדדית באופן אינטגראלי איתה, זו העבודה שלי.

שאלה: נניח שהשקעתי מאמצים, המועד שבו אתחבר למערכת נשאר עבורי בגדר סוד?

תשובתי: אי אפשר לומר מפני שאני אפילו לא יודע אלו גימורים נוספים נשארו לי לעשות כדי להשתלב באופן מלא במערכת הזאת. מכל הכבלים, הנגדים, הסלילים ואלפי אלמנטים אחרים, אני לא יודע בדיוק מה עליי לקחת עכשיו עבור השינוי שלי כדי שהם יפרמטו אותי להיות דומה להם. כעיקרון תפקידנו מסתכם בביטול ה"אני", כדי שהסכימה, אלקטרונית או אנושית, לא משנה איזו, תסדר אותי להיות דומה לה, אני פשוט מתמסר לה, וזהו התנאי של צמצום א'.

מתוך שיעור וירטואלי, 22.04.2018

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/C6eJJ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest