דף הבית / חינוך, ילדים / שינוי פנימי

שינוי פנימי

Laitman_2011-07-05_1528_w.jpg

עצם זה שאדם לומד לפי שיטת הלימוד האינטגרלי, הוא משתנה בכזאת מידה שמשנה את הפרדיגמה שלו, את ההרגשה שלו, משנה את העולם שבו הוא קיים, העולם מורגש על ידו כבר אחרת לחלוטין.

אפשר לומר, שבזה אנחנו יוצרים עבור האדם עולם דמיוני, משנים את הפרמטרים הפנימיים, הפסיכולוגיים והטבעיים שלו. בעיקרון, המגמה שלנו היום היא לחלוטין בהמית ואנחנו רואים, שלא יכולים להמשיך להתקיים בתוכה. כלומר, לשנות את העולם אפשר רק על ידי התפיסה שלנו. וזה מה שאנחנו עושים.

כאן אנחנו כבר מתחילים להרגיש שבאמת מתרחש שינוי פנימי עמוק של האדם, כיצד הוא משתנה פנימית, וכל העולם הופך להיות אחר. באופן עקרוני, החיים, זוהי הרגשה של משהו שלא קיים באמת, פשוט כך אתה מרגיש את זה.

לכן אנחנו צריכים כל הזמן לבצע עבודה פסיכולוגית רצינית מאוד, הכשרות, היכרות, הרגשות, הגדרות: מה זאת באמת מציאות, יחסית, אובייקטיבית, מה זה חברה, אני. מה כאן כל הזמן נבחר בתור תקן שבו אני צריך להיאחז, מאחר וכל השאר משתנה ומאוד מטושטש. פתאום אני והעולם, כל זה הופך מאוד לא מוגדר, תלוי, אתה יכול להוביל את האדם לכל כיוון, ואיפה אנחנו נימצֵא?

הרגשה כזאת צריכה להיות נוכחת, מפני שמצד אחד, היא מדברת על האפשרויות של האדם. ומצד שני, ההרגשות האלה צריכות להיות כל הזמן חופשיות, האדם חייב להרגיש שהוא יכול לשנות את העולם ואת עצמו ולקשור אותו עם האחרים. וגם אחרים יתפסו את העולם הזה, שמסתבר בסך הכול כדמות קטנה שקפאה בדמיון שלנו, ברושם שלנו, והיא יכולה להשתנות.

והדבר העיקרי זה לצייר לאדם את התמונה הנכונה לחלוטין, כיצד היא צריכה להיראות: יציאה מלאה מתוך עצמו החוצה, הרגשת הכוח היחיד של הטבע ככוח של השפעה ואהבה, של טוב ושיתוף הדדי. כאשר אנחנו נייצב תמונה כזאת בתוך האדם, כזאת הרגשה, והחברה הסובבת תתמוך בזה, אז הוא יתחיל להשתנות ללא חשש, ובאמת בתוכו יתרחש מעבר חלק יחסית מהתפיסה האגואיסטית שלנו של המציאות (לתוכי) לתפיסה חיצונית (מתוכי).

מתוך שיחה על חינוך אינטגרלי, 27.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
"אוסף כלים" לתיקון עצמי
כניסות ויציאות זה מצב תקין
מצב מתוקן

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6YJ0t

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest