דף הבית / קבלה ומדע / טבע / שינוי העולם

שינוי העולם

שאלה: למה כל הערכים בעולם השתנו כך שהערכים הקודמים הפכו לחסרי ערך?

תשובתי: העולם היה חייב להשתנות. השינוי החל להתרחש בתחילת המאה ה-19, והמשיך במלוא עוצמתו במאה ה-20. עכשיו הגענו למצב שכמעט כולם מבחינים בו. השינוי קרה בצורה טבעית, כחלק מהאבולוציה, מההתפתחות הכללית של האנושות, והוא היה טמון בטבע מלכתחילה. הטבע בעצמו הפך את הערכים הקודמים לחסרי ערך ושינה את העולם.

המקובלים חזו את השינוי לפני יותר מאלף שנים, הם הצביעו על סוף המאה העשרים כנקודת ציון זמן שבה ישתנה יחס האדם לאנושות, לעולם ולחכמת הקבלה. המקובלים אמרו שבנקודת הזמן הזו האדם יעבור שינוי מיוחד, שהוא יזדקק להשגת הנוסחה הכללית של התפתחות הטבע כדי להתמודד עם החיים, וכדי למנוע מהם לצאת משליטה ולהתפתח למשהו שלא ניתן לתאר ולחזות. היום אנחנו נמצאים מול מציאות שקשה לצפות אותה, וחכמת הקבלה באה לעזור לנו ללמוד איך להתנהל נכון במצב הזה ולאיך הוביל את  התהליך. המקובלים הבינו כבר אז את נוסחאות ההתפתחות הברורות של הטבע והאנושות, ולכן לא היתה להם שום בעיה לצפות מה יקרה ומתי. לא צריך להיות בשביל זה מדיום או קוסם.

אישית התחלתי להבחין בשינויים בעולם, מאמצע שנות השבעים של המאה שעברה, ומאז אני עוסק באופן רציני בחכמת הקבלה ורואה עד כמה שהיא באמת עוזרת לברר את כל מה שקורה. אין בזה שום דבר מפליא או מפחיד, להפך, אנחנו חיים בתקופת זמן מעניינת מאוד בה מתרחש שינוי ששולל לחלוטין את העבר, בהתאמה לחוק ״שלילת השלילה״, לפיו המדרגה הקודמת צריכה למות ועליה נבנית המדרגה החדשה. כך היה תמיד בכל שלבי ההתפתחות האנושית, כך הפאודליזם החליף את העבדות, הקפיטליזם החליף את הפאודליזם וכולי.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 13.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/zaQDk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest