דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / שיגוועו ברעב? 

שיגוועו ברעב? 

הערה: כל שנה זורקים בישראל שני מיליון טון של מזון במיליארדי שקלים. כתוצאה מהבזבוז, הולכים לפחי האשפה יותר מ- 35% מתוצרת המזון. בשנת 2015 סכום ההפסדים מהתוצרת שנזרקה נאמד ב-18 מיליארד שקל.

תשובתי: איך אפשר לאזן את כל זה? להציב ליד כל ישראלי שוטר, שיבדוק את הפחים או שישכנע אותו לא לקנות ולא לזרוק את מה שנותר? להניח בצד עבור עניים ורעבים? להקים ארגון שיאסוף את העודפים של מוצרי המזון ויעביר לנזקקים? כל זה לא יעבוד.

אין לנו אף לא שיטה אחת שיכולה למנוע את זה, חוץ מחינוך מחדש של האנשים. לכל אחד מאיתנו צריך להיות כואב מזה שלי יש ולאחרים אין, מזה שאני אוכל והאחר רעב, מזה שאני זורק את מה שאנשים השקיעו בו יגיעה ועמל ושיכול להועיל להם.

צריך להביא את האדם לשימוש האופטימלי בכל מה שיש בעולם. לזה מרגילה חכמת הקבלה, אתה צריך להשתמש רק במה שהכרחי לקיום. אתה צריך להתייחס בצורה נכונה לעולם, שנברא רק כדי שאתה תתקיים בו פיזית, וכל הלב והשׂכל שלך יהיו בעולם העליון, ישתוקקו אליו ושם אתה תקבל הכול.

בעולם שלנו חיה לא תאכל יותר ממה שהיא צריכה, ולא תאגור שום דבר אם האינסטינקט שלה לא דורש זאת. לעומתה האדם כל הזמן דוחס לתוך עצמו ובזה יותר ויותר ממית את עצמו, הוא הורג בתוכו כל מה שרוחני. הרי נאמר, ש"צדיק אוכל להחיות נפשו". חינוך נכון נותן הרגשה שאין לי צורך בזה, זה מיותר, את זה אני אתן לאחר, לכל אחד צריך להיות שווה בשווה.

הערה: כלומר ההכרחי לאדם זה האוכל, הבריאות וגג מעל לראש.

תשובתי: כן אבל במקביל אני צריך לחשוב על כך שזה יהיה גם אצל אחרים.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 7.1.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sekxD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest