דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / שום דבר לא נברא לשווא!

שום דבר לא נברא לשווא!

thumbs_na_fone_morya_100_wp.jpg

שאלה: חוכמת הקבלה מלמדת אותנו, שהעולם הזה הוא בסך הכול אשליה, שאותה אנו מדמיינים לעצמנו בחמשת החושים. היא נועדה להסתיר מאתנו את המציאות האמיתית, את הסיבה שלשמה הבורא ברא אותנו. מאחר והאגו שלנו שייך לגופנו, שהוא חומר שהתלבש בדמות. ומאחר שהאגו הוא רע, אז האם יהיה זה נכון להסיק מכך, שהחומר הוא רע, והמטרה שלנו היא לראות את החלק הרוחני הנמצא מעבר לגבולות החומר? או שאפילו עוד יותר, לשנות את החומר בכך, שנהפוך אותו לצורה הרוחנית?

ככל שאני לומד יותר את חוכמת הקבלה, כך אני מרגיש שהיא מכריחה אותי לפסול את מה שאומרים לי חמשת החושים שלי. אבל אני כמובן פועל ומתפקד בעולם הגשמי הזה .

תשובה: בשום פנים ואופן לא צריך להילחם בשום דבר, חוץ מאשר בעצלות שלך לממש את עצות המקובלים, כדי למשוך על עצמך אור עליון שיתקן אותך , ואז תראה איך שני העולמות מתלבשים אחד בשני והכול משלים זה את זה, שום דבר לא נברא לשווא, אלא רק לשימוש הנכון. זוהי הטעות הטיפוסית של האדם, לחשוב שהוא צריך לתקן את עצמו. הרי כמו שהאור העליון ברא את הרצון, כך רק הוא יכול לשנות אותו.

שום דבר לא תלוי באדם עצמו, חוץ מלבקש נכון את עבודת האור עליו. לכן אנחנו כרובוטים לכל דבר, והפעולה החופשית היחידה שלנו היא העלאת מ"ן – בקשה על התיקון. וחוכמת הקבלה היא שמלמדת אותנו כיצד לעשות זאת. מהאדם מוסתרת העובדה, שהוא לגמרי נשלט כדי להביא אותו לקשר עם הבורא לא מתוך צורך, אלא מתוך רצונו החופשי. אם היינו רואים איך שאנחנו נשלטים, בלית בררה היינו פונים מיד אל האור – הבורא…

שעור על הקדמה לתתלמוד עשר הספירות אות קנ"ה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/l7BSF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest