דף הבית / חינוך, ילדים / שאלות למקובל

שאלות למקובל

laitman_2010-11-23_8288-70.jpg

שאלה: האם זה נכון שבכל דור יש מקובל אמיתי אחד בלבד?

תשובתי: כל המקובלים נחוצים, כיוון שכל אחד פועל בתחומו. האנושות אינה הומוגנית; כל חלק בה זקוק לשפה וגישה מיוחדים, עד שהאנשים יתקדמו ויהיו מסוגלים לשמוע את האמת. לכן לא כדאי לחשוב מיהו המקובל, עלינו להשתוקק לגלות את האמת ולהתקרב אליה. אם מחר יתגלה לפתע מישהו באמת גדול, נלך אחריו. ספק אם יכול להיות יותר ממקובל אמיתי אחד, כיוון שיש ראש אחד בלבד. היתר נמצאים לידו או מתחתיו: עשרות, מאות, אלפים – לפי הפירמידה. אני מקווה לראות, אם לא בדור הזה אז בדור הבא, משהו כמו סנהדרין: מספר מקובלים בעלי השגה בדרגה גבוהה, שמנהיגים יחד את האנושות בדרך לבורא.

שאלה: האם יש קשר בין ל"ו צדיקים למקובלים?

תשובתי: לא. ל"ו צדיקים זה מושג. מדובר על נשמות מיוחדות בעולם שלנו, שדרכן עובר השפע לעולם הזה, כדי לשמור על המציאות הזו. זוהי מערכת מיוחדת ולא בני אדם.

שאלה: האם אישה יכולה להיות מקובלת?

תשובתי: כמובן. היו מקובלות רבות לכל אורך ההיסטוריה: האימהות, ואחריהן הנביאות, ולאחר מכן עד חורבן בית המקדש השני כל העם היה בהשגה. לא קיים כאן הבדל בין הגבר לאישה. גם היום אני מכיר תלמידות שלנו שעובדות במסירות במשך שנים רבות ומתקדמות. התפיסה והרצון שלהן גדולים יותר בהשוואה לגברים רבים. ללא ספק הן מסוגלות להגיע לדרגה לא פחותה מזו של הגברים. יתר על כן, כיוון שכולנו מתקדמים לגילוי הבורא, ודאי שנגיע לכך שגם הגברים וגם הנשים יגלו אותו. האם האישה אינה חלק מהבריאה? רק העבודה הרוחנית שלה שונה במקצת מזו של הגבר, אך "שונה" זה לא אומר "לא רוחנית".

שאלה: כיצד מסבירים לילד מיהו מקובל?

תשובתי: מקובל הוא אדם שמגלה את הבורא בהתאם לחוק השתוות הצורה. הוא תיקן את עצמו כך שהוא דומה לבורא במשהו. לכן יש בו חלק אלוקא ממעל שנקרא הנשמה, חלק מהבורא. בתוך החלק הזה הוא מרגיש את העולם הרוחני, המימד העליון, חיי נצח, ומזדהה איתם. לכן כשחיי הגוף הפיזי שלו מסתיימים, הוא אינו רואה בכך אובדן. הוא ממשיך לחיות כפי שהוא חי עכשיו: ממשיך להרגיש את החיים הרוחניים. הוא נקרא מקובל כיוון שקיבל חיי-על.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "קבלה למתחיל", 13.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
כיצד לזהות מקובל?
האם ישנן נשים שעברו מחסום?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Wbwvm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest