דף הבית / קבלה לעם / שאלות ותשובות / שאלות ותשובות – 57

שאלות ותשובות – 57

תשובות של מרצים ממכללת "קבלה לעם" לשאלות של קוראי הבלוג שלי בשפות השונות:

שאלה מהבלוג באנגלית: כבוד הרב, נדמה כי שלאחר הכנס כולנו הרגשנו ריקנות. זה גם טוב וגם רע. אם הריקנות מותנית בחוסר הרצון לחזור לשגרת היומיום – זה טוב, כי זה מאפשר לנו להבין דברים ולהשקיע מאמצים נכונים מכוונים למטרה. אם הריקנות היא תוצאה מהירידה באנרגיה ובהשתוקקות למטרה – זה רע, כי אנחנו מאבדים את הסיכויים להשגה הרוחנית. מהי העצה המעשית שאתה יכול לתת לנשים כדי שהן תדרבנה את כולם להתקדמות מהירה?

תשובה: המקובלים כתבו שאישה היא בית, מטבעה האישה משתוקקת שיהיה לה בית ושהכול בו יהיה מושלם. כלומר, לא רק שבבית הזה יהיה שפע וכל טוב, אלא גם שכולם יהיו מאושרים, ישרור שלום ואהבה. זאת אומרת שהרצון העיקרי והטבעי של האישה עשוי להוות בסיס לכל העבודה שלנו. הגברים יכולים להוסיף רק את השיטה כיצד להשיג זאת. למעשה, העניין הוא רק המימדים: כשהנשים ירגישו שביתן הוא לא רק המשפחה שלהן ואפילו לא הקבוצה שלהן והכלי העולמי, אלא כל העולם כולו, והן תתחברנה ברצון הכללי הזה, הן תהפוכנה ל"אישה העולמית", אז הרצון הטבעי שלהן יהפוך לכוח שיאלץ אותנו לצאת מ"הבית" הזה לרוחניות כדי "להרוויח" את האור המתקן והממלא אותנו, כפי שהגברים אמורים לעשות. למען האמת, לפעמים אנחנו מתביישים כי הנשים שלנו משקיעות זמן, מאמצים, עובדות בלי להתעייף בהפצה, בעשיית סדר בכל העבודות, ואנחנו מרגישים עד כמה אנחנו חייבים לרצון הענק הזה שלהן המוביל אותן. הנשים מסוגלות לגרום לבושה הזאת וסוף-סוף לדחוף אותנו לבורא, לרוחניות.

שאלה מהבלוג באנגלית: מה נוצר קודם: הקבלה או התורה?

תשובה: התורה היא הקבלה. בכלל, המילה תורה (הוראה וגם אור) מסמלת על פי הקבלה את המאור המתקן שאנחנו מושכים בעזרת הקבלה. בשם זה נקראים גם הספרים, שכאשר לומדים מהם, אנחנו מתקשרים עם המאור הזה (כולל הספר שנקרא תורה – החומש). ספרים אלו מוצגים בצורות שונות, תורה בשפת הענפים, כשמושגים רוחניים מכונים על יד הענפים ומסמלים תוצאות בעולם שלנו, ספירות ופרצופים (יש בסך הכול ארבע שיטות להצגת ספרי המקובלים). אך הם כולם מדברים רק על דבר אחד, העולמות הרוחניים.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9dsbs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest