שֵד

שאלה: האם ההפצה שלנו בהכרח כרוכה בפעולות פיזיות, או אפשר רק לחשוב בתוכי וזה מספיק?

תשובתי: מי שחושב ללא פעולה הוא נקרא "שֵד". יש כזה כוח ברוחניות: כל מיני רוחות, שדים, אלה הן מחשבות שאינן מלוות במעשים.

אם לאדם כבר יש "צמצום", "מסך", "אור חוזר" והוא עובד בפועל עם "כלים" רוחניים, אז הוא מסוגל לעשות פעולות רוחניות ללא פעולות פיזיות. וגם זה תלוי במצב, כי אנחנו יודעים שבעל הסולם נסע לפולין כדי להיפגש עם הפועלים שיצאו לתהלוכת אחד במאי. הוא הוציא את עיתון "האומה" בישראל, ובזה הזמין על עצמו "אש" למשך כל חייו.

אנחנו חיים בעולם המעשה. אם אתה לא מבצע מעשים בפועל, אז עדיף גם במחשבה לא לתאר אותם לעצמך. כי ביצוע מעשי מהווה הוכחה למחשבה שלך, שמעיד על כך שאתה באמת נמצא בפעולה הזאת.

לכן, אם כבר יש לך "מסָכים" ואתה מבצע איתם איזו פעולה, אז אפשר להסתדר ללא פעולה גשמית. אבל דווקא אז אתה מבקש כל הזדמנות שרק אפשר, כדי להתחבר ולהתכלל עם הציבור ובתוכו להתחיל את פעולות התיקון. כי אתה תבין, שדווקא "בתוך עמי אנוכי יושבת", במדרגה הנמוכה ביותר, ומשם אתה יכול להתחיל את התיקון.

הדבר היחיד שיכול לעצור אותך, זה רק אם אתה באמת רואה ומעריך בצורה אובייקטיבית, שיציאה עכשיו לקהל הרחב יכולה לגרום נזק להפצת חכמת הקבלה ולתיקון העולם, ולכן אתה נדרש להמתין. אבל עכשיו מצב כזה לא קיים, מפני שהכול כבר מזמן נפתח. אנחנו נמצאים בעולם שכבר מזמן זקוק לתיקון מעשי.

אי אפשר לעבוד באינטרנט ולחשוב שזה מספיק. אלא רק אם הקבוצה החליטה שאדם זה דרוש לה דווקא במקום הזה. אבל גם אז צריכים לאפשר לאדם הזה באיזה שהוא חלק מהזמן להשתתף בעבודה משותפת ולצאת לפעולות פיזיות. ללא עבודה פיזית עם הקהל אנחנו לא מתקנים את הנשמות. נקודה!

מתוך ההכנה לשיעור, 18.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
לא להתחמק מיציאה אל העם
אל תשב בחיבוק ידיים
מרק ירקות עם כוונה סמיכה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cTgzy

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest