דף הבית / אהבה / זוגיות / רצונות נשיים

רצונות נשיים

s_ochkami_100_wp.gif

שאלה: בדרך אל הרוחניות הגברים "משחקים" בלהשפיע אחד לשני. חוקי המשחק הם שהגבר הוא המשפיע והאישה היא חיסרון-המקבלת. מובן לי משחק ההשפעה של הגברים זה לזה. למה האישה לא מהווה גם חלק ממשחק ההשפעה-קבלה הזה?

תשובה: לפי שורש נשמתו גבר יכול "למשוך" את אור התיקון ואור המילוי מלמעלה, והוא חייב להעבירו לאישה. האישה מצידה, חייבת להעביר לגבר את רצונותיה לרוחניות שבזכותם הוא יוכל לפנות לקבלת האור מלמעלה.

המשך קריאה וצפייה בסרטון אצל הגבר לא מופיע רצון לרוחניות משלו. הרצון הזה נמסר לו מהחלק הנשי של העולם, לכן גבר לא נשוי נקרא "פלג-גופא" (חצי גוף), והמקובלים נהגו שלא לקבל רווקים כתלמידים.

רק על בסיס שילוב מלא ונכון בין החלק הגברי והחלק הנשי של הבריאה מושג התיקון הכללי שלה, וכמו שהאישה הייתה הסיבה לירידה מהדרגה הרוחנית, כך היא מהווה את הכוח המניע בתיקון הרוחני.

שאלה: מה ההבדל ומה הקשר בין הרוחניות המתגלה בחיבור בין הגברים, לבין זו המתגלה בין בני זוג, כפי שנאמר, "איש ואישה – שכינה ביניהם"?

תשובה: נשים מוסרות לגברים את הרצון לתיקון, ליצירת "בית" רוחני – מצב של "אדם". הגברים, באהבתם מעל האגואיזם, "מושכים" את האור המתקן והממלא, אשר מביא למימוש רצונות אלה. זה דומה לחברה הקדמונית, שבה נשים ישבו בבית ודאגו לכול, בזמן שהגברים יצאו יחד לצייד.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8XOpJ

3 comments

  1. לרב לייטמן היקר. אני מורה בישראל.צופה בהתפעלות אדירה בתוכניות בנושא הקבלה בטלויזיה וכבר מחנכת את תלמידי היכן שניתן ע"פי עקרונות הקבלה.אני משתדלת ליישמה בעצמי ולחיות בעצמי מתוך רצון וכוונה להשפיע טוב לזולת. אך עם דבר אחד קשה לי להסכים, בעניין הגבריות והנשיות, אם הבנתי נכון האישה היא כמו כלי קיבול וצריכה את הגבר שימלא אותה כביכול הגבר הוא המתווך בינה ורצונותיה הרוחניים לבין אלוהים.כלומר האישה תלויה בגבר לשם מימושה הרוחני? אני לא מסכימה עם כך וגם חשה שהאישה היא רוחנית במהותה גם עם אין לה גבר וגם אם יש גבר בחייה. בחיי שלי אני מביאה את רעיון הקבלה לבן הזוג שלי ולא לצורכי הקמת משפחה.לצערי חלק מהנשים אולי קצת "איבדו" מרוחניותן העוצמתית עקב כאוס החיים ואולי בגלל הלחץ שלחצו אותן ש"עיקם" את מהותן. אני מאוד מקוה (למרות ההערכה העצומה שיש לי למה שאתה מחולל בעולם)שהמסר שיעבור לבנות הדור הזה וגם לבנים ולגברים. לא יהיה כזה שיעקר את האישה מעוצמותיה ותעצומותיה הרוחניות וישדר לה תפקידך הוא כך וכך וכך עלייך להיות. אם אני רוצה להתפתח נפשית בלי תלות בגבר, תפיסה כזו מקבעת אותי כאדם. אנא, אשמח לתגובתך, ומצפה לתגובתך.

  2. אסתר המלכה

    מעניין אותי העניין שדווקא הגבר צריך קבוצה על מנת להתקדם ואפילו צריך אישה אבל האישה כשלעצמה לא חייבת בכך. האם זה נכון ומדוע זה כך, שמח להבין. תודה רבה.

  3. רב,
    אני משתתפת בקונגרס (יומיים פיסית והשאר דרך האינטרנט).
    אני חושבת שכדי להבהיר לנשים ולגברים את השוני בתפקידם כדאי עוד היום להקרין הקליפ שצרפת לכתבה זו. צריך להבהיר לנשים שהן רק צריכות להתרכז ברצון שלהן שהגברים ירצו להתאחד ולעבור המחסום. זה רק ענין של רצון חזק ביותר, שבמשותף אולי עוד יצליחו לדחוף את הגברים לכך עוד היום! אולי להוסיף עוד חיזוק נוסף ע"י הזכרה של המצב הגרוע בעולם שממש מחייב את כולם – נשים וגברים כאחד – לפעול לפי הדרישה הזו , עוד היום.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest