דף הבית / קבלה ומדע / חושבים מדע / ריקוד אקולוגי

ריקוד אקולוגי

במחקר שקראתי על רעידות אדמה, הראו כי הן מסוגלות להרוס ערים תוך דקות, הן מזיזות ערים ממקומותיהם הרגילים, משנות את גובה ההרים, מסיטות את הציר של כדור הארץ ומאיטות את הסיבובים שלו.

רעידות אדמה נגרמות על ידי סיבות שונות, אבל ההרסניות ביותר, טקטוניות, כששני לוחות ליתוספריים נעים זה ביחס לזה. 14 לוחות מכסים את כל פני כדור הארץ. הלוחות נתקעים זה בזה, וכשהם זזים ממקומם, אז האנרגיה שמשתחררת מולידה גלים סיסמיים ורעידות תת קרקעיות. כך זזים הרים ומדינות.

רעידת האדמה האחרונה (בעוצמה 7.5) בנפאל, העלתה את גובהה קטמנדו בשני מטרים. בהונשיו רעידת האדמה בעוצמה של 9.1 העלתה את האי ב-3 מטרים, וכל השטח זז ב-20 מטר לכיוון מזרח. היה צריך לשנות באופן דחוף את מפות הניווט של הספינות.

התנועות של הלוחות הליתוספריים מעוררות התפרצויות של הרי געש. כוח המשיכה משתנה. הקרחונים נהרסים. השמיים רועדים. תנודות אנכיות על פני השטח של כדור הארץ מועברות לאטמוספירה, מתוך המולקולות של הגזים נפלטים אלקטרונים, כך שהופכים אותם ליווניים. הציר של כדור הארץ זז, זעזועים תת-קרקעיים חזקים משפיעים על מהירות הסיבוב של כדור הארץ. רעידת האדמה ביפן, הזיזה ב-17 סנטימטר את הציר של כדור הארץ, שסביבו התאזנה המסה הארצית. עקב החלוקה החדשה והפתאומית של המסה, כדור הארץ החל "להתנדנד" יותר מתמיד בזמן הסיבוב שהוא עושה סביב עצמו, כמו ראש כפוף.

האקלים משתנה, כשהקרום של כדור הארץ נסדק, מתוך הסדקים פורץ מתאן, אחד מגזי החממה החזקים ביותר. כוכב הלכת שלנו הוא תצורה (מבנה) מורכבת מאוד, שכל המרכיבים שלו מקושרים יחד על ידי השפעות הדדיות רבות. הם עד כדי כך משולבים וסבוכים, שלא ניתן יהיה ליצור מודל מתקבל על הדעת, לשם כך יהיה צורך במחשב בגודל של כדור הארץ. אפקט הפרפר שכל כך אהוב על המדע הבדיוני, מתממש על פני כדור הארץ שלנו כל שנייה כבר במשך 4.5 מיליארד שנה.

אני חושש שכך זה מתרחש גם ביקום כולו, ורק קוצר הראייה שלנו אינו מאפשר לנו להרגיש את התמונה המלאה של המערכת המושלמת הזאת!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RmOKr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest