ריכוך הדרך

2012-02-24_6382_w.jpg

שאלה: מה ישתנה בעולם לאחר שנגלה את נקודת האיחוד? האם אתה יכול לתאר את המערכת הזאת? כיצד פועל המנגנון של האיחוד הפנימי שלנו ושל אותם השינויים שמתרחשים בעולם כתוצאה מכך?

תשובתי: כשעוד הייתי ליד המורה שלי, הרב"ש, התפלאתי מדוע הוא שומע כל שעה חדשות ומה יש שם לשמוע, כי הם הרי אומרים שם כל מה שבא להם, ובכלל, זה הכול שקר אחד גמור?! אבל הוא ידע לקלוט את העיקר. וזה נמשך לאורך 12 השנים שבהן הכרתי אותו: הוא כל הזמן, במשך דקה או שתיים, שמע חדשות, וכל השאר לא עניין אותו.

וזה מפני שהעבודה שלנו, אפילו באותם הזמנים, ריככה את תמונת העולם. היה לו מעניין לדעת עד כמה העולם מתקדם קדימה בדרך הטובה יותר.

בימינו התנועות הללו הן פשוט עצומות. אני לא יכול למסור את ההבדל, אבל לולא העבודה שלנו, פעולות הטרור האיומות היו כבר מקיפות לא רק את המזרח התיכון, אלא את כל העולם!

הן נמשכו זמן מה, אבל עכשיו הן דועכות בהדרגה. המחבלים בכל רחבי העולם מתחילים לדבר בשפה אחרת. הכול מתחיל להתיישר, מפני שבזה שאנחנו יוצרים בתוך החברה האנושית אינטגרליות, אנחנו כבר הופכים דומים לטבע הכללי.

בתוך החברה שלנו קיימים כמה מיליוני אנשים שרוצים להיות במגע ביניהם, בקשר הדדי, הם שואפים לזה. יכול להיות שבאופן מעשי הם עדיין השיגו מעט מידי, אבל השאיפה וההשתוקקות זה העיקר. מה עוד, שכאשר ה"תינוק" שלנו, הרצון הכללי המשותף החדש שלנו, שואף ומשתוקק למשהו, אז הוא מזמין בטבע הרבה יותר תגובות חיוביות מאשר איזה מקובל גדול.

זה כמו ילד קטן שמבצע בעולם שלנו "מהפך" הרבה יותר גדול, מאשר אדם מבוגר, מפני שהכול מסתובב סביבו. כל יום, מחודש לחודש הוא עבר שינויים גדולים. ואותו הדבר מתרחש גם איתנו.

לכן השינויים הם עצומים. ואני חושב שהריכוך של כל התהליכים האלה יימשך. לא יהיו תנועות חדות בעולם, התקפות חדות של משהו או של מישהו, איראן, מחבלים, עסקי סמים… אנחנו רואים שהכול דועך לאט לאט.

הדבר היחיד שלו אנו זקוקים זה להשיג מצב שבו נתחיל להרגיע את הטבע הדומם: הסופות, ההצפות, כל מיני אסונות הטבע, מפני שאלה לא כוחות גלובאליים טבעיים פשוטים שממשיכים בינתיים את דרך התפתחותם האיטית אבל הנכונה, ואנחנו עדיין לא הבשלנו עד אליהם.

אנחנו עדיין לא הגענו לאיזון ביחס אליהם, מפני שלטבע הדומם אנחנו צריכים להתנגד על ידי דרגת הדומם שבאנושות. וזה דווקא אותם בני האדם, שעדיין מאוד רחוקים מהחינוך וההשכלה האינטגרליים, מההבנה שבעולם קיים משבר. פשוט רע להם והם אינם קושרים את זה עם שום דבר אחר, ועדיין לא הגענו אליהם.

כאשר אנחנו נגיע אליהם לפחות במקצת, אז נרגיש שהעולם משתנה ביסודו וכבר לא יתרחשו אסונות הטבע הגדולים שמאיימים עכשיו על העולם.

מתוך שיחה מס' 14 על החינוך האינטגרלי, 18.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
עזרה שאף אחד לא יידע עליה
הניצוץ החי של הבריאה
שהכנס ימלא אותנו ברוח חיים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Xnx0w

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest