רוצים אור!

אנחנו נמצאים בעולם הזה במצב מיוחד שנברא על ידי התפשטות האור ממעלה למטה. על ידי האור נבראו כל הכלים, הרצונות, ואנחנו חלק מכל המציאות הזאת, אנחנו החלק היחידי שברשותו נמצאת הבחירה החופשית לשנות את המצב הזה ואת כל הטבע, את כל הבריאה.

כל הטבע ניתן לנו בצורה כזו, כדי שאנחנו נשתמש בו ונעלה את עצמנו עד לגובה הבורא. לכן אין לנו לֵמָה לצפות יותר מלמעלה, ואם אנחנו מאחרים ליישׂם את אותם השלבים שבהם כבר היינו אמורים להשתנות, אז אנחנו מרגישים אותם כייסורים.

הלחץ מצד הטבע כל הזמן גדל, מאחר וכלול בו מנוע מיוחד של התפתחות: כל מיני אורות המגיעים באופן קבוע מלמעלה ומתגלים בעוצמה יותר ויותר גדולה, ובכך מעוררים בנו גנים רוחניים, רשימות יותר ויותר גדולות. כי הרי התיקון נעשה מקל לכבד. אך אם אנחנו מאחרים ולא מתקנים את הרשימות המתעוררות בנו היום, למחרת צוברים את החוב שלנו והאיחור, הדלתא גְדֵלָה לשני רשימות, של היום ושל אתמול. ומחרתיים, זה כבר יהיה שלוש רשימות, ומהכפלת הרשימות הלא מתוקנות האלו אנחנו מרגישים ייסורים, ההבדל בינינו לבין האור.

במקום להתגבר על הפער הזה ולהידמות לאור, להתחבר עימו ולהפוך להיות מערכת כללית אחת, כדי להבין אותו, להרגיש אותו ולהתמלא בו, אנחנו יוצאים נגדו ובזה כל הזמן מגדילים את הניגודיות שלנו. הניגודיות הזאת מורגשת על ידינו כייסורים, כי הרי הרצון שלנו ליהנות רוצה אור! למרות שאנחנו אפילו לא מבינים מה אנחנו רוצים, אך עומדים מול משהו כזה שנחוץ לנו, ואיננו מקבלים אותו. וזה מורגש כייסורים מכל הסוגים.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "חכמת הקבלה ומהותה", 18.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
להתחבר עם מקור האור
מדוע כל כך רע לנו?!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/R5Gff

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest