רגעים גורליים

ל"קליפה" אין שום בחירה חופשית. נדמה לנו, שאנשים או עמים כלשהם גורמים לנו בכוונה סבל, מבצעים מעשי זוועה בהיסטוריה. אבל כל אלה הם תוצאה ישירה של פעולת המערכת שבה חוץ מהבורא קיים רק מרכיב אחד שיש לו יכולת להשפיע איכשהו על המערכת, וזה אנחנו, כי יש לנו יכולת של עבודה, פעולה, מחשבה וכוונה חופשית.

לכן, לא צריך להאשים אף אחד. "הבורא הוא טוב ומיטיב לטובים ולרעים", "חוק נתן ולא יעבור". לכן, בכל מערכת העולמות של כל המציאות רק לנו יש כוח לשנות משהו במציאות.

אנחנו נמצאים על רפסודה קטנה בתוך ים של אור, שכל, חכמה, תוכנית הבריאה. ויש לנו אפשרות להשפיע על הים הזה כך שנרגיש בו בטוח, רגוע וטוב ויכולים להשפיע כך שנרגיש סערה נוראית. הכול תלוי רק בנו!

חוץ מאיתנו, כל יתר חלקי הבריאה אינם משתנים. האור נמצא במנוחה מוחלטת, והכלי תלוי במאה אחוז באור. ורק לנו, שנמצאים באמצע ביניהם, יש בחירה חופשית. לכן, חוץ מאיתנו אף אחד לא יכול לשנות כלום, כי הם תלויים לחלוטין בהשגחה העליונה. זאת מערכת שדרכה הבורא פועל עלינו כדי "ליישר את דרכינו" ולקרב לעצמו.

נאמר ש"פרעה הקריב את בני ישראל לבורא". כל קורבן מקרב אליו ותלוי רק עד כמה אנחנו משתמשים בבחירה החופשית שלנו.

לכן, אסור לחכות ולאבד אף רגע. אנחנו חייבים לבצע את עבודתנו עד כמה שאפשר. שום דבר לא ישתנה במציאות חוץ ממה שאנחנו בעצמנו נשנה על ידי המאמצים שלנו.

מתוך שיעור על פי "הקדמה לספר הזוהר", 20.08.2013

ידיעות קודמות בנושא:
בשדה של מתח יותר ויותר גבוה
עבודה יומיומית למען התיקון הסופי
מה שבפנים, זה גם מה שבחוץ

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eUjBA

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest