דף הבית / כללי / ראיון אישי

ראיון אישי

ראיון אישי
לפני מספר ימים ראיינו אותי מהפורטל earth&universe, להלן התשובות שלי לשאלותיהם.

מה הכי חשוב לך בחיים?

הפצת השיטה לתיקון אגו האדם בעולם. שכן האגו הוא מקור כל הרע בעולם, ורק תיקונו יביא את העולם לאושר.

מהי מהות החיים לדעתך?

מהות החיים של כל אדם ואדם היא תיקון עצמו עד להשגת תכונת האהבה לכל הסובב אותו.

האם אתה מאמין באבולוציה, ומדוע?

אני מאמין שמוצאו של האדם מהקוף. כך נאמר במקורות קבליים עתיקים, הרבה לפני דרווין. אולם יציאת האדם מהקוף לא נגרמה על ידי התפתחות המרכיבים הביולוגיים של הקוף, היינו בדרך טבעית ספונטאנית. היא נבעה מכך שמלכתחילה היו קיימים גם במין החי הזה, נתונים אינפורמטיביים על אודות המין הבא אשר ייצא ממנו – נתונים אנושיים.

האם אתה מאמין בקיום חייזרים?

למרות שייתכן קיום חיים מחוץ לכדור הארץ, אינני מאמין בכך עד שלא תוכח הנחה זו בצורה ודאית. אני מדען ומבסס את השקפת העולם שלי רק על עובדות.

מהו לדעתך, או מי הוא, הגורם לפדופיליות, רעב, חוסר סיפוק, מלחמות, טרוריזם, שחיתות, עוני, גישות לאומיות ודתיות קיצוניות, כמו גם צורות אחרות של חוסר צדק. ומדוע איש לא יכול לנצח את הרע הזה?

כל הרע שבעולם נולד מהטבע האגואיסטי של האדם. במשך כל ההיסטוריה האגו של האדם גדל ומתפתח ללא הרף – הוא דוחף את האדם לפתח את החברה, למשול ולהכניע תחתיו את הטבע הסובב. איננו מסוגלים לרסן את האגו בכוחות ובאמצעים שלנו.

מה יכול להציל את כדור הארץ מאסון אקולוגי?

ניתן להציל את כדור הארץ מאסון אקולוגי רק על ידי שינוי יחסו של האדם אל הסובב אותו, האנשים והטבע. מדובר במעבר משנאה ורצון לנצל את הכול למען תועלתו הצרה – לנתינה ואהבה כוללת.
במסגרת האקדמיה שלנו לקבלה לומדים למעלה מ- 2 מיליון אנשים בעולם מ- 57 מדינות. הלימודים היומיומיים והדיונים שלנו מתורגמים בתרגום סימולטני ל- 9 שפות.
אנו חייבים להקים ועדה להצלת כדור הארץ מטבע האדם, מהר ככל האפשר, לקבל גישה לכל אמצעי התקשורת, ובעזרת שיתוף פעולה לחנך את כל האנושות להתקיים בצורה נכונה, בהדדיות.

איך אתה רואה, ואיך היית רוצה לראות את העולם והאנושות?

העולם העתידי הוא עולם שבו כולם יגלו שהם כאלמנטים המחוברים באופן מוחלט למערכת אחת, תלויים זה בזה כגלגלי שיניים של מכונה אחת. כל המעשים והמחשבות ינבעו מתוך התלות ההדדית המלאה שהתגלתה, והיא תיאלץ את כולם להגיע לדעה משותפת, תוכנית ומעשה לשינוי העולם.

מהי האמרה האהובה עליך?

קיומם של חיים אפשרי רק כשכל המרכיבים מצויים בהרמוניה מלאה, כמו בגוף אחד שלם. האמרה שמגדירה זו היא "ואהבת לרעך כמוך". אמרה זו איננה מדברת על רמה מוסרית רצויה, אלא על חוק קיום החיים.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TYeWp

One comment

 1. תלמידת בני-ברוך

  רבינו מורינו ומאיר דרכינו!

  נעלה את רצונך לתיקון האנושות ונבקש מהבורא

  תקן אותנו -כהרף עין!!!!!!!!!

  ועזור לנו לעזור לכולם להידבק בך-תן לנו את הכח-להשפיע

  ונהפוך כולנו לאחד במהרה בימינו-אמן!

  לכל קבוצת בני-ברוך ובראשם-הרב-כולכם כלולים בנישמתי

  באהבה אינסופית ומחשבתי דבוקה בבורא ברצון אחד-תיקון מהיר!!

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest