דף הבית / המשבר ופתרונו / קומוניזם בסינית

קומוניזם בסינית

שאלה: המפלגה הקומוניסטית בסין הפעילה מערכה שנתית לחינוך חברי המפלגה, המונה כ-88 מיליון חברים. במסמך המפלגה נאמר כי "על חברי המפלגה לחשוב ולפעול בהסכמה מלאה עם מדיניות הקו המנחה של הועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית. עליהם לעבוד בצורה עיקשת, כדי לשרת את העם ולתרום את חלקם להתקדמות חברתית והתפתחות כלכלית". האם הם יוכלו להחזיק ולשמור על הקו הזה בעולם החדש?

תשובתי: העניין הוא לא האם להחזיק בקו הזה או לא, אלא בכך שאין אלטרנטיבה. איזו אלטרנטיבה יכולות להראות אמריקה אירופה או רוסיה? בעולם לא קיימות דוגמאות שסין יכולה ללכת בעקבותיהן. ובשביל מה לה לשנות את עצמה? יחס מסורתי כלפי העם, כלפי עצמם וכלפי המדינה, משתלב באופן נורמלי בתשתית הזאת.

הערה: כלומר, זוהי שיטה להקפיא את מה שפועל לפי העיקרון, שלא נוגעים במשהו שעובד.

תשובתי: זה הדבר הטוב ביותר, ואי אפשר אחרת, הם נוהגים בצורה נכונה מאוד. הסינים, הם אנשים רציניים ופרגמטיים, עבורם קיימים רק חיים באפיק יציב, נורמלי וחומרי מקסימלי, ואת זה הם משתדלים ליישם.

שאלה: מצד שני נראה שהעקרונות שלהם קרובים מאוד לעקרונות של חכמת הקבלה. במה השוני המהותי?

תשובתי: איני סבור שהמדיניות שלהם בנוייה על השאיפה לאחד את העם.

הערה: אך במסמך שהתקבל נאמר שעליהם לעבוד בצורה עיקשת, כדי לשרת את העם ולתרום את חלקם בהתפתחות חברתית וכלכלית.

תשובתי: זה נאמר בפנִייָה למפלגה הקומוניסטית, לא אל העם, ולכן העם לא עוסק בזה. העם פשוט יודע שעליו להיות במסגרות כאלה, אחרת הכול יצא מכלל שליטה. המפלגה הקומוניסטית של סין זה ארגון מטרתי רציני מאוד, אבל כמובן שאין שם שום קשר לעקרונות הקבליים, שעל פיהם בני אדם מממשים את הצורך באיחוד, מעל לאגו שטורף אותם ומפריד ביניהם. מצב זה עדיין לא קיים בסין, כי האגו שלהם נמצא ברמה נמוכה מאוד. לכן, תושבי המדינה רחוקים עדיין מלחוש צורך במימוש העקרונות הקבליים. אינני סבור שסין תצטרף באופן עצמאי לאותן מדינות וחברות, שעבורן חכמת הקבלה הכרחית למימוש איחוד העם.

שאלה: אבל מתישהו הם יצטרפו לאחרים, הרי נאמר, ש"כולם ידעו אותי מקטנם ועד גודלם"?

תשובתי: נכון, אבל תלוי בעזרת אילו אמצעים. בינתיים לא קיים אצלם אגו כללי, מכריע ועצום, שזקוק לריפוי ולתיקון בעזרת האור העליון.

שאלה: מי עומד ראשון בשרשרת התיקון?

תשובתי: הראשונים הם כמובן היהודים בכל רחבי העולם. את זה אי אפשר לקחת מאיתנו, אנחנו העם האגואיסטי ביותר בזה אנחנו מקדימים את כל האנושות, ואחרינו אלה כל המדינות המפותחות בעולם, האירופאים והאמריקאים.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 1.3.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/26AKx

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest