דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / צריך לשמוח מהירידות!

צריך לשמוח מהירידות!

צריך לשמוח מהירידות!
שאלתו של יגאל:
"אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא". מה קורה בין המדרגות כאשר יש נפילה, האם כל מה שהושג כאור וכבורא נופל לקליפות ברגע הנפילה? ואיך אפשר לחיות אם זה קורה עם ההרגשה הקשה הזאת?

תשובה: כמו שכותב בעל הסולם בספרו "פרי חכם – אגרות", צריכים לשמוח מהירידות, כיוון שאלה הן גילויים של התכונות הלא-מתוקנות שטמונות בתוכך.

אם הרע מתגלה בך, זה אומר שכבר יש לך כוח והבנה, כלומר אפשרות לתקן אותו – להתעלות מעליו למדרגה הבאה. לכן באף ירידה, אפילו הגדולה ביותר שיכולה להיות – אין סיבה לייאוש! העונש הגדול ביותר שרק יכול להיות הוא הניתוק במחשבות ובהרגשות מהבורא!


שאלתו של רוני:
איך מתגברים על מצבים בדרך, בהם אתה מרגיש חוסר כוחות? אתה יודע מה היא המטרה בעולם, אתה מנסה לייחס זאת לבורא, אבל עדיין אין כוח לכלום – לא להתמודד עם העולם הגשמי ולא לעשות כלום. כאילו שאתה רוצה להיעלם ולא להרגיש…

תשובה: ישנם הרבה מצבים כאלה והם שונים. ניתן לזרז את חילופם – זה בכוחנו, אבל אסור לבטל אותם, כלומר אי אפשר לקבל אותם כמיותרים בשום פנים ואופן. הם כולם היו בתוכך והם כולם צריכים להתגלות – ועליך להצדיק את התגלותם בתוכך ולהתעלות מעליהם.

כיצד? – להכיר בכך שכל דבר שמורגש בא מהבורא, הרי "אין עוד מלבדו". ושהכול לטובתך, כי הבורא הוא "טוב ומיטיב". למעשה, הדרך הטובה ביותר לייצב זאת בתוכך באופן מהיר ונכון היא על ידי התכללות בקבוצת מקובלים והפצת חכמת הקבלה.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4OVl5

One comment

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    איך אפשר ךהתמודד עם מצב בוא אני לא מרגיש לא עלייה ולא ירידה מאין ריק ממושך?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest