צריך להזדרז!

שאלה: למה האנטישמיות כל כך גְדֵלָה בכל העולם?

תשובתי: זה כדי לדחוף ולקרב אותך למטרה. ככל הנראה, זה הכרחי כדי לעורר את ישראל לתיקון. מה לעשות, אם אחרת אנחנו לא מתעוררים.

לפי התוכנית הכללית בא עכשיו מצב שאותו צריך לתקן ולעלות לאיזו מדרגה הבאה. אבל אנחנו לא עושים את זה, ולכן יש צורך לזרז אותנו על ידי לחצים. מפני שהרצון לקבל לא מבין בצורה אחרת.

אם אתה תנפנף מלפנים ותפתה את האדם על ידי "גזר", אז הוא ירוץ, והרצון לקבל האגואיסטי שלו יגדל. אבל אז, עם הרצון האגואיסטי הגדול הוא לא ירצה לעשות תיקון, אם אפילו עם רצון קטן הוא סירב לעשות זאת. אם תסדיר לנו חיים יפים ונפלאים בכל העולם, אז האנשים לא ירצו יותר לחשוב על שום דבר חוץ מנוחיות גשמית.

יוצא, שאין ברירה וצריך ללחוץ עלינו. זה נובע מתוך התאמה בין "אורות" ו"כלים", ולא מפני שמישהו מלמעלה החליט להעניש אותנו. אם משפיעים עלינו על ידי חוסר של אור, ואנחנו לא מתקנים את החוסר הזה ולא מטפלים בו בצורה נכונה, אז חוסר האור הולך וגדל. הוא מצטבר ומצטבר עד שמתפוצץ, וזה נהפך לפוגרום או לשואה.

אלה הם חוקי הטבע, שרק מתממשים בצורה כזאת, דרך הנאצים שמתגלים איפה שהוא. הם בעצמם לא קובעים ולא מחליטים שום דבר, הכול בא מלמעלה, בגלל חוסר התאמה בין "אורות" ו"כלים".

ולאחר כזאת מכה על העָם, שכבר היה צריך להתקדם ולהפיץ את חכמת הקבלה, כלומר, את שיטת התיקון, מגיעה תקופה של שקט. כי כבר לא נשארו אותם הכלים, מפני שנִספו כולם, ולכן לפרק זמן מסוים יש איזה רוגע. אבל באיזה מחיר! הלחץ בין ה"אורות" וה"כלים" מחייב לעשות תיקון בדרך כלשהי: אם לא הלכנו בדרך של "אחישנה" (זירוז הזמן) אז עשו זאת בדרך של "בעיתו" (ייסורים).

אל תחשבו שהיום אנחנו נמצאים במצב יותר טוב ממה שהיה קודם. אבל אז היה לנו לאן לברוח, ואילו עכשיו כבר לא יהיה לך לאן לברוח, עכשיו כל העולם יהיה כזה. האנטישמיות בכל העולם הולכת וגדלה, וזה מפני שאנחנו לא מתקדמים בזמן ומפגרים בתיקונים שלנו.

אם אנחנו רואים איך הרע מתגבר מיום ליום, זה סימן שאנחנו מיום ליום לא משלימים את העבודה שלנו.

שאלה: מה עוד אנחנו צריכים לעשות כדי שלא תהיה אנטישמיות בעולם?

תשובתי: צריך בצורה עוד יותר פעילה לצאת לקהל ולהסביר, לקבץ את האנשים יחד סביב רעיון הערבות, שזה התנאי להגיע ל"ואהבת לרעך כמוך" על ידי המאור המחזיר למוטב.

אנחנו בינתיים לא מצליחים להתקדם במהירות הדרושה התואמת את ציר הזמן. ולכן מיום ליום החוב שלנו הולך וגדל. כמה שלא תרוויח, החוב שלך בבנק גדל יותר. מה לעשות אם הרווח שלנו לא היה מספיק ואנחנו עדיין נמצאים בחוסר זמן. זו בעיה גדולה, וצריך להזדרז!

מתוך שיעור על המאמר "מתן תורה" של בעל הסולם, 26.05.2014

ידיעות קודמות בנושא:
חשבון מיוחד עם עָם ישראל
על המכות של העבר והעתיד
מבט לא רגשי, אלא שיטתי על האנטישמיות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yaDrV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest