פלצבו (למתקדמים)

photo_rav_gh70_274.jpg

פלצבו (רוחני) הוא כל מה שלא פותח בפני האדם כאן ועכשיו ובאופן ריאלי את העולם העליון, את החלק השני, הנסתר של הבריאה, את מה שנקרא "גילוי הבורא". פלצבו (רוחני) רק מרגיע את האדם על ידי הבטחות להגיע לגן עדן בעתיד, ולקבל שכר אם יפעל לפי דתות כאלה או אחרות.

בעל סולם, מתוך "הקדמה לספר פי חכם": "הנה נודע מפי סופרים ופי ספרים אשר לימוד חכמת הקבלה הוא מחויב בהחלט לכל אדם מישראל. ולו למד אדם כל התורה כולה, ובקי בש"ס ופוסקים בע"פ, גם ממולא במדות ובמעשים טובים יותר מכל בני דורו, ולא למד חכמת הקבלה, הוא מחויב להתגלגל ולבא עוד פעם בעוה"ז, כדי ללמוד רזי תורה וחכמת האמת".

באף צורה אחרת הוא לא יתקן את עצמו לרמה של הבורא.

אין עולם אחר "אחרי המוות"! ומה שהאדם משיג, הוא משיג בעולם הזה, בהשוואת הצורה לבורא, במידת הגילוי של העולם הבא. השוואת הצורה בתכונות, והרגשת הבורא בעולם הזה – זה מה שנדרש לחיי נצח, וזה לא תלוי בגוף הבהמי.

הגוף הבהמי שייך לרמה הבהמית ואין כל קשר בינו לרמת המדבר, "האדם". כל עוד האדם לא לומד קבלה, כל עוד לא גילה בשלמות את הבורא (והקבלה היא השיטה לגילוי הבורא לאדם בעולם הזה), הוא נאלץ עדיין להיות (בהכרתו) במצב העכשווי "בעולם הזה"!

אין שיטה אחרת! אין עולם הבא, אם אתה לא בראת אותו בתכונות שלך! לכן, נאמר בתורה: "עולמך תראה בחייך"!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Fiea2

One comment

  1. זה מדהים בעיני כיוון שאני ללא לימוד מוקדם של הקבלה גיליתי את הקב"ה בתוכי.

    התהליך היה כזה שהתחלתי לקרוא בפרשות השבוע ואט אט גיליתי את הבריאה והיקום בתוככי פנימה עד כי התחוור לי שאני חשה את הקב"ה.

    העובדה שגיליתי את משמעות הקבלה ואת ההסבר שלך לעיל רק מחזקת בי את התחושה שאינני טועה בכיוון אליו אני פוסעת.

    תודה על ההארה.

    צהלה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest