פאטה מורגנה

שאלה: האם זה נכון שאהבה לזולת אפשרית רק ביחס להשתוקקותו לרוחניות, ואינני צריך למלא את רצונותיו הגשמיים? כעת אני רואה שבזמן הסעודה אינני מוכן להתחלק בחתיכת בשר איתו.

תשובתי: בינתיים, מספיק לנו להתחבר עם רצונו של הזולת להשגת הבורא. אחר כך תרגיש כאילו יושב יחד איתך ליד השולחן בנך הקטן, האם תהיה מסוגל לקחת ממנו את הבשר ולאכול אותו בעצמך? כך תתייחס לעולם כולו.

לא ברור, מדוע צריכים זאת ומה תקבל בתמורה? – את התשובה על כך אנחנו לרוב שוכחים והיא מטרת הבריאה, לכן פעולה זו נראית לנו מלאכותית. אתה תרגיש השתוות לבורא ושאתה עושה לו נחת רוח כשתגיע לתיקון! כעת אין לך צורך בזה בכלל, לכן פעולת ההשפעה נראית לך חסרת משמעות ואלימה. אין מטרה אחרת אלא להידמות לבורא. רק נדמה לך שהעולם כולו סובל, שיש אנשים עניים ומסכנים. כשתתקן את עצמך, תראה שכולם עשירים ומאושרים, חכמים ובריאים. (ראה את מאמרו של בעל הסולם, "הסתר וגילוי פנים של השי"ת"). איננו מבינים איזו אשליה זאת לראות סבל בעולם. בכוונה מראים לאדם עולם מכוער, כדי לתת לו הרגשה כמה עליו עוד לתקן שיראה שלמות.

אנו רואים שכל אחד חושב אחרת ויש לו דעה משלו. היכן המקור של זה? – בזה שכל אחד רואה תמונת עולם שונה. הרי לעולם אין שום תמונה, אין צורה, אלא הכול מתגלה בפנים, בתוך תכונותיו של האדם! כשאתה מתחיל לגלות את האמת, אתה רואה שמאחורי כל התמונות של העולם הזה, שמופיעות לפניך כמו תעתועים במדבר, עומדת רק מחשבה אחת שמציירת לך מציאות זאת. היא כה שברירית כמו פאטה מורגנה המרחפת ומתחלפת.

לעבור דרך כל הצללים הללו ודרך חוסר הוודאות, אפשרי רק בעזרת תמיכה מהקבוצה, אשר ממקדת לך את הראיה לאמת. האמת היא, השגת הכוח שמפעיל את הפאטה מורגנה. כך שיהיה לנו ברור כיצד כוח זה יוצר את הצורות הללו ומדוע עושה כך ושנתאחד עם הכוח הזה מצידה האחר של תמונת העולם ונפעל יחד. כפי שנאמר: "לעולם ימכור אדם קורות ביתו וייקח מנעולים לרגליו".

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "אהבת ה' ואהבת הבריות", 03.10.2010

הודעות קודמות בנושא:
להשתוות למעמד הבורא
כיצד לגרום תענוג לבורא?
מה זאת אהבה והשפעה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/y53yI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest