ערבי-ציוני

הערה: ערבי ישראלי בן 25 הודיע שהוא גאה להיות ציוני. הוא אמר: "כולנו עובדים, לומדים וחיים ביחד. הייתי מאושר אם היו מקימים כאן שתי מדינות. אני בעד ממשלה ימנית, מפני שהשמאלנים מתנהגים בהתנשאות ועסוקים בדברי סרק".

תשובתי: אני, לא בעד ימנים ולא בעד שמאלנים, אלא בעד שביל הזהב האמצעי המשותף, שיעלה ויאחד את כולם. שימנים לא יהיו נגד שמאלנים, ושמאלנים לא יהיו נגד ימנים, יהודים לא יהיו נגד ערבים, ערבים לא יהיו נגד יהודים. לשם כך כולם צריכים לעבור קורס רציני של חינוך מחדש, ולהביא אותם למצב בו הם באמת יתחילו להשלים זה את זה ולהתאחד, מפני שמה שאנחנו צריכים להגיע אליו על פי חכמת הקבלה, זה חיבור ואיחוד כללי של כל אומות העולם, כעם אחד יחידי, אנושות אחת.

אם היינו מתחילים לעסוק בזה בצורה רצינית, אז בישראל היה מתחיל להתרחש יישור הדורים, תחילה בין ימניים ושמאלנים, ואחר כך בין יהודים וערבים. היינו מגיעים למשהו משותף ומראים לכל העולם עד כמה אותם הצדדים המנוגדים, ששונאים היום זה את זה, לא רק דוחים זה את זה, אלא גם את התרבות ואת הערכים הדתיים זה של זה, ופתאום היו מוצאים מכנה משותף אחד שלם.

שאלה: כלומר, חדשות מסוג זה משמחות אותך?

תשובתי: לא ממש, מפני שהבחור הזה תומך במדינה יהודית, אחרים תומכים במדינה ערבית ובסופו של דבר, גם אלה וגם אלה, הם לאומנים. אבל למעשה, לפנינו לא לאומנות, אלא אנושות משותפת אחת.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 18.12.2015 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jyi84

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest