עצור, רגע!

laitman_2009-05-27_8216_70.jpg

מטרת הבורא היא להעלות את האדם לרמה שלו. מה זאת אומרת? – אנחנו מרגישים את החיים שלנו בתוך הרצון ליהנות, שנברא על ידי הבורא. רק התכונה הזאת קיימת מחוץ לו.

אנחנו מרגישים כל הזמן חיסרון במילוי. כל הזמן חסר לנו משהו, ואנחנו כל הזמן שואפים להנאות כלשהן. האור שמגיע לרצון ליהנות, באותו הרגע נעלם. הוא מבטל את הרצון, והרצון אינו מרגיש מילוי. לכן החיים שלנו, שאנחנו מרגישים ברצון ליהנות, נתפסים על ידינו כחיים זמניים, עוברים, שהכול נעלם בהם. כל רגע עובר ונמחק, במקום שיישאר ויושלם על ידי כל רגע הבא.

הרי מצד אחד מגיע רצון, ומהצד השני הנאה, וכשהם נפגשים זה עם זה, הם מתבטלים, אפילו אם זו ההנאה הכי קטנה. לכן כל החיים שלנו נבנים מקשרים נקודתיים, פגישות מינימליות של הרצון (הכלי) והאור, הנעלמים באותו הרגע – עד שנגמרים החיים.

נניח שיש לך מכסה של רצונות, כמה מיליוני מנות של רצון ליהנות, הרצונות מתגלים בזה אחר זה, וכנגד כל אחד מהם האור מביא מילוי. הם נפגשים ונעלמים. שאבת את כל המכסה שלך, ובזה נגמרים החיים שלך, כל הקיום שלך.

אך אם במהלך הפגישות האלה של הרצון והאור הצלחת להשיג מצב שבו האור והרצון "תפסו" זה את זה ונשארו יחד, אז אתה מתחיל להרגיש את האור הנקלט ברצון, כחיים הנצחיים שלך שאינם עוברים וחולפים. גם הרגע הקודם נשאר, אתה מתעלה מעל הרגשת הזמן. אתה עצרת את הרגע ורכשת קיום נצחי!

בזה מסתכם כל הפטנט של החיים השלמים והנצחיים, המושגים על ידי השימוש בחכמת הקבלה.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 25.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
הלידה הרוחנית
חירות ממלאך המוות
כישוף רוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/GnyNe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest