על הופעת הדתות

photo_rav_gh70_045.jpg

שאלה: היכן ניתן למצוא הוכחה שכל הדתות התפתחו מחוכמת הקבלה? האם יש מקורות, חוץ ממקורות קבליים, המאשרים זאת?

תשובתי: זאת עובדה היסטורית, תקרא בתורה, בכל חלקיה ובספר הזוהר ועוד. הכול זה חכמת הקבלה. הדתות הופיעו לפני 2000 שנה, וזאת כתוצאה מנפילת היהודים מרמת חוכמת הקבלה, מרמת ההשפעה והאהבה, מה שהביא לחורבן בית המקדש, והופעת הדת היהודית.
בדת, במקום ידיעה והשגה, היינו במקום הרגשה של הבורא וקשר איתו, מאמינים בלי להרגיש ולהשיג את מה שמאמינים בו. ודווקא מסיבה זו אחר כך מופיעים כל מיני פרושים ודתות למיניהן (כי אף אחד לא רואה ומשיג, אלא רק מניח!).
הדתות עצמן מדברות על כך שהן הדתות החדשות, ההתגלות החדשה. לפני כן, היהודים חיו בהרגשת הכוח העליון, היחיד ששולט בטבע – הבורא, ועל כך כתבו בספריהם (משנה, תלמוד, זוהר, תנ"ך ועוד).

שאלה: אתה כותב, שלאחר גרוש היהודים מארץ ישראל, הנצרות, שמקורה ביוון ורומא, החלה לשלוט בעולם. עוד אתה כותב שהנצרות איננה דת. אם נצרות איננה דת, מה היא כן?
תשובתי: אני לא בטוח שהבנת נכון את דברי. יש שלוש דתות: יהדות, נצרות ואיסלאם. הנצרות לא הגיעה מהיוונים והרומאים, אלא נולדה בישראל, בקרב היהודים, לאחר חורבן בית המקדש, ומשם התפשטה לכל העולם.

ידיעות קודמות בנושא:
מאיפה באו הדתות?
הקבלה והדתות
מה היה קודם – קבלה או דת?

ידיעות נוספות במדור "הדת בראי הקבלה"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cXUaL

2 comments

  1. ההיסטוריה מתארת זאת כך, הנצרות תולדה של היהדות זה ברור כל ספר היסטוריה מספר זאת, מוחמד מייסד האיסלאם הושפע מאוד מהיהדות ואפילו בתחילת דרכו אימץ כמה מנהגים יהודיים. אין ספק בכך גם על דעת ההיסטוריונים והמאמינים כי מקורם של הדתות ביהדות (אפילו הדרוזים מקבלים את יתרו – אבי משה רבנו – כנביאם)

  2. יצא לי ללמוד קורס שבו גם המרצה תיאר שהנצרות התחילה דווקא מקומץ של יהודים.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest