דף הבית / משבר עולמי / עבד של החברה

עבד של החברה

photo_rav_gh70_203.jpg

אם כל אחד מאיתנו לא היה תלוי בסביבה, והיה פועל רק לפי היצרים הפנימיים שלו, היינו מתייחסים לחיים כמו שמתייחסת אליהם הפרה באחו. היינו אוכלים רק כשאנו רעבים, וכשהיינו שובעים, היינו שוכבים ונחים עד שנהיה רעבים שוב. לא היה מעניין אותנו מה האחרים מרגישים בזמן הזה, או אחרי מה הם רודפים.

הפרה לא תשתה בגלל שכולם שותים, לא תלך לחפש דשא עסיסי יותר יחד עם כולם, אלא אם כן תרצה זאת בעצמה. אנחנו, האנשים, נבדלים מהחיות בזה, שאנחנו מתרשמים מהחברה שסובבת אותנו. לכן החברה יכולה לעורר בי מחשבות ורצונות, עליהם אפילו לא חשבתי, ולפי הטבע שלי אני בכלל לא זקוק להם.

אני צריך להתאמץ הרבה, כדי לרכוש את הכבוד של החברה. אני צריך לבצע פעולות לא טבעיות, שאולי אף מזיקות לבריאותי ולמשפחתי, וכל זאת רק כדי להיראות טוב בעיניהם של האחרים!

אנשים מוכנים להקריב את חייהם, רק כדי שיכבדו אותם, ויתגמלו אותם. האם חיה תעבוד בשביל מדליה? בחיים לא! ואילו אנחנו, תחת השפעתה של החברה, מוכנים להרוס את עצמנו. ויש אנשים שמנצלים את זה, כדי לשגשג, להרוויח על חשבוננו.

כל עוד האדם לא יתחיל להבין, שהוא העבד של החברה הסובבת אותו, הנקודה שבלב שמתפתחת בו יותר ויותר, תדחוף אותו לחיפוש עצמאי, ותעלה אותו מעל החברה! מארגנים לנו את זה מלמעלה, מאלצים אותנו לחפש את משמעות החיים.

ואז הוא מחליף את החברה, שעל ידי ניצול האגואיזם שלו כופה עליו ערכים אופנתיים, זמניים וחסרי ערך! הוא כבר מחפש חברה אחרת, שתיתן לו את הכוח להגיע לערכים, שלא מוגבלים על ידי מסגרות צרות של העולם שלנו, ערכים רוחניים, נצחיים!

רק בבחירה בפני איזו חברה להיכנע, שם נמצא החופש שלנו!

פוסטים קודמים בנושא:
הסביבה קובעת עבורי הכול
שיחה בנושא "השפעת הסביבה"
הסביבה קובעת הכול
רשומות נוספות במדורים: המשבר הכלכלי העולמי, חופש בחירה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jmDPk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest