סיבוב גדול

laitman_2008-11-14_7127.jpg

היום האנושות מתחילה לחפש שיטות, שמאפשרות לנהל את החיים שלנו ולקבל מושג על העתיד. דווקא בזמן הזה מתגלה חכמת הקבלה. וכמו שפעם היא התגלתה לאנושות בבבל העתיקה לצורך התיקון, כך גם עכשיו היא שוב עתידה לעשות תיקון, מפני שאנחנו נמצאים בשיא השני של עליית האגו.

בבבל התרחשה ההתפרצות הראשונה של האגו, ועכשיו אנחנו שוב השגנו את המקסימום בגדילתו, אבל כבר בדרגה חדשה, פראית לגמרי.

האגו בעולם שלנו כל הזמן גדל, אבל לא באופן הדרגתי (בצורה ליניארית או אקספוננציאלית), אלא בקפיצות. והקפיצות החדות האלה של האגו מביאות אותנו למלחמות, למהפכות, לזמנים קשים. למרות שהמהפכה יכולה להיות תעשייתית או תרבותית, בדומה לתקופת הרנסנס או המהפכה התעשייתית.

חכמת הקבלה מסבירה לנו את מה שמתרחש איתנו. העניין הוא, שאנחנו נמצאים במצב של שבירה, שאותו חייבים לתקן. קיימים סך הכול שלושה מצבים. במצב הראשון אנחנו נמצאים כולנו יחד, כאחד שלם, וזה נקרא עולם אין סוף.

ומהמצב הזה של האיחוד אנחנו יורדים ל"עולם הזה", וממנו צריכים לעלות שוב לעולם אין סוף. ההבדל בין שלושת המצבים האלה הוא בכך, שהמצב הראשון של עולם אין סוף הוא מתוקן, המצב הנוכחי שלנו הוא מקולקל, שקוע בתוך אגו ענק ובמצב השלישי אנחנו שוב חייבים להשיג תיקון.

אנחנו כאילו חוזרים לאותו המצב שבו היינו קודם, לאותו עולם אין סוף. רק שבמצב הראשון אנחנו היינו בו באופן בלתי הכרתי, מבלי להבין שום דבר, כמו טיפת זרע בתוך הרחם, שעדיין לא התפתחה לעובר, כלומר, טרם התפתחה לדרגת "אדם". למרות שבתוך הטיפה הזאת קיימים כבר כל הכוחות והתנאים לצורך זה.

והמצב השלישי המתוקן, שאותו אנחנו צריכים עכשיו להשיג, מיוחד בכך שבו אנחנו מבינים, מרגישים, משיגים את כל המתרחש בעולם אין סוף, את מי שברא אותנו, את הכוונה שלו, את התוכנית של הכוח העליון הזה, את כל הבריאה. את כל זה אנחנו מבינים, מרגישים ושולטים בזה.

ודווקא זאת היא המטרה של כל הסיבוב הגדול הזה שאותו עשינו. זהו תהליך ייחודי: בזמן הירידה ממעלה למטה מתרחש קלקול ושבירה, ולאחר השבירה מתרחש התיקון.

יוצא, שעכשיו, בעולם שלנו אנחנו נמצאים במצב שאין גרוע ממנו, במצב הכי שבור ומפורק תחת שליטת האגו הענק שאותו עלינו לתקן. והוא מתוקן באמצעות החיבור שלנו בינינו.

מתוך שיעור מס' 1 בכנס ברזיל, 04.05.2012

ידיעות קודמות בנושא:
הזמן לרסק את האחדות והזמן להרכיבה
כל אחד – נקודה, כל אחד – אין סוף
"לגו" בשביל הנשמה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uAlq3

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest