סוד ה"פלצבו"

הערה: רוב הרופאים לא מתייחסים לפלצבו ברצינות…

תגובתי: הם פשוט סבורים שאכן זה עוזר. שיש מרכיב פסיכולוגי בכל תרופה, בקשר עם החולה. הם לא רוצים להבליט את הקשר הזה במיוחד, מפני שזה יחייב אותם להתייחס נכון לחולה. זה דורש מהם הרבה סבלנות ויחס לחולה. ולכן הם מעדיפים את הכימיה, 10, 20, 30 מיליגרם כמה פעמים ביום לפני השינה, זהו, תהיה בריא! כך אפשר לטפל ב 100 חולים במשמרת.

המרכיב הפסיכולוגי הזה חשוב מאוד, מפני שמדובר באדם ולא סתם מכונה כימית שמוסיפים לה כמה מיליגרם של חומר והיא כבר מוכנה, מתוקנת. אני סבור, שבמקביל לרופאים שלנו, יש צורך ברופאים אחרים, אפשר לקרוא להם פסיכולוגים. אבל זה אפילו לא פסיכולוג, אלא רופא שבאמת מרפא בני אדם. לא את הגוף, אלא את האדם.

שאלה: ואז, לדבריך, מגיע איזון והמחלות נעלמות?

תשובתי: כן. אני בטוח, ש – 99% מהתרופות שלנו לא נותנות שום דבר, אין בהן צורך. אם לתחזק אותי בצורה נכונה, אז למעשה אפשר לאזן את כל הפונקציות שלי בעזרת יחס נכון כלפי ודרכי כלפי העולם, אם ילמדו אותי לעשות זאת. "Mens sana in corpore sano", כלומר "נפש בריאה בגוף בריא".

איך אפשר לעשות זאת? אם נשתדל להשיג בינינו חיבור נכון בקבוצות קטנות. כך שיהיה לאדם איזון עם אנשים אחרים, אז וודאי, שהגוף כמדרגה הבאה, הנמוכה יותר של הישות שלו תגיב על כך והוא יתחיל להבריא. ללא ספק!אבל, לשם כך יש צורך מומחים שעברו הכנה לכך, הרופאים לא יעזרו לנו בזה.

שאלה: האם אתה מאמין שזה עובד ובעיקרון אפשר להירפא?

תשובתי: כן. ללא ספק! אבל זו בעיה, כי כמו שנאמר: "אין חזרה למערות, אנחנו יותר מדי בני אדם" לכן נלך בדרך אחרת, דרך חכמת הקבלה.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 27.11.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/b6Qyb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest