דף הבית / משבר עולמי / נפרדים מהילדות

נפרדים מהילדות

כל אדם מגיע פעם בחיים לנקודה קריטית, שבה הוא צריך לעזוב את בית הוריו ולהמשיך את הדרך בעצמו. זהו מעבר מאוד חד ולא נעים. יש כאלה שעד סוף חייהם אינם מסוגלים להתרגל לדרישות החדשות האלה.

בימינו המעבר הזה מקבל קני מידה גלובליים. עד עכשיו, הטבע הוביל את האנושות קדימה ואיפשר לה להיכנע למשחקי הילדות האגואיסטיים. התפתחנו באגואיזם שלנו ולא נלחמנו עם עצמנו. אבל עכשיו הילדות נגמרה ומתחילה ההתבגרות. בדומה לאדם שהגיע לגיל הבגרות, האנושות סיימה את אלפי שנות הנערות שלה. האגואיזם שלנו גדל, וכעת אנחנו צריכים להסתדר בעצמנו בעולם.

אבל העולם כבר לא כמו שהיה. נמצא לפנינו עולם חדש, אינטגרלי, גלובלי, קשור הדדית, שבו אנחנו חייבים להיקלט ולמצוא את מקומנו. אנחנו כבר לא ילדים קטנים. גדלנו.

ודאי שהאנושות אינה רוצה בכך ואינה מבינה את זה. כמו שהאדם שמגיע לגיל הבגרות נתקל בים של בעיות: הוא צריך לשכור דירה, ללכת לעבודה, לקחת על עצמו מחויבויות שונות, ובכלל, להתחיל לדאוג לספק לעצמו את מה שקודם לכן אחרים סיפקו לו. ודאי שהוא לא רוצה את זה. עם אמא היה הרבה יותר קל ונוח. נדרש זמן כדי להתרגל לעולם הבוגר ולמצוא בו את הצדדים הנחמדים. אבל האנושות עדיין אינה מוכנה לכך, היא מעדיפה, כמו קודם, לרקוד לצלילי האגואיזם שלה.

אך אנחנו כבר נמצאים בעולם חדש וצריכים להביא את עצמנו להתאמה אליו. הוא דורש מאיתנו השתתפות מלאה ודאגה לכולם. אך האנשים עדיין רוצים להמשיך לשחק כמו ילדים. הם עדיין לא חוו מספיק ייסורים כדי להיכנס למציאות החדשה.

צריך להסביר להם שהעולם החדש דורש מאיתנו השתתפות מלאה, ושהעבודה שלנו היא בחיבור, ושנפתור את כל הבעיות שלנו רק אם ניצור בינינו את הקשר ההדדי הנכון.

כל העולם נהיה כמו אדם אחד. תסתכל עליו כמו במראה: האם אתה לא מרגיש שבחלקים מסוימים שלך נשארת בלי עבודה, בחלקים מסוימים מזעזעים אותך אסונות טבע, וחלקים אחרים סובלים ממחלות… תסתכל על הצורה הכללית הזאת של העולם, ותבין שניצבת בפנינו בעיה מערכתית, שכולנו צריכים להיות קשורים זה לזה, ולעבוד יחד, בהרמוניה, למען מטרה אחרת: איזון כללי.

תאר לעצמך שאתמול עברת בדיקות רפואיות, והיום הרופא מדווח לך על התוצאות שלהן. מתברר שאיברי הגוף שלך אינם פועלים בהרמוניה, אלא מתנהגים "כמו ילדים": אחד עושה יותר מדי, אחד עושה פחות מדי, אחד בכלל לא מתפקד… הרי האיזון, הקשר הנכון בין כל חלקי הגוף הוא הבסיס לבריאות ולהרגשה טובה. אז תסיק עכשיו את המסקנות המתבקשות.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "השלום", 04.11.2011

ידיעות קודמות בנושא:
גיל המעבר
במלחציים של הקשר ההדדי הכללי
הרצון של המערכת האינטגרלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/VsPEs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest