דף הבית / משבר עולמי / נכונות מלאה לתיקון

נכונות מלאה לתיקון

laitman_2009-05-28_0097_70.jpg

תהליך תיקון העולם הוא מסע ארוך, המורכב מהרבה שלבים, בהם כל נשמה מבצעת את חלקה. עברנו את שבירת הנשמה הכללית של אדם הראשון, גלות בבל, הלידה הרוחנית והנפילה מהדרגה הרוחנית בזמן חורבן בית המקדש הראשון. אחר כך עברנו את החזרה לדרגה הרוחנית החדשה, ושוב חווינו נפילה בזמן חורבן בית המקדש השני. אך כעת אנחנו מגיעים למצב שכל הרצונות המיועדים לתיקון, נמצאים בנכונות מלאה לתיקון!

לאחר כל העליות, הנפילות, השבירות והתהפוכות שחווינו במהלך כל ההיסטוריה, ערבבנו את כל הרצונות שלנו, כך שבכל אחד יש גם חלק מהרצונות עם הכוונה על מנת להשפיע וגם חלק מהרצונות עם הכוונה על מנת לקבל, כעת עלינו רק להוציאם לפועל!

עומדת לפנינו כעת שאלת התיקון. לראשונה איננו פועלים כחומר נטול רצון שמתרחשים בו דברים ללא השתתפותו והסכמתו. כעת עלינו להשתתף בעצמנו בתיקון שלנו, בהכרה מלאה, במאמצים שלנו, לפי בקשתנו ודרישתנו, ואנחנו ניישם זאת ככל שזה יינתן לנו מצד ההנהגה העליונה.

כעת בפעם הראשונה בכל ההיסטוריה אנחנו מתחילים ללמוד: "מי אנחנו?! כיצד כל אחד מאיתנו וכולנו יחד צריכים להשתנות?!". חכמת הקבלה מלמדת אותנו כיצד לחיות בצורה הנכונה במציאות החדשה הזאת, שבה אנחנו נמצאים.

מתוך שיעור על העיתון "האומה" של בעל הסולם, 16.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
בואו נלך בדרך הטובה
כל העולם יוצא מהגלות
חזרתה של בבל העתיקה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NO9gP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest