דף הבית / קבלה ומדע / ניוטון האחר

ניוטון האחר

הודעה: אונסק"ו, ארגון החינוך, המדע והתרבות של האומות המאוחדות, הכניס באופן רשמי את כתבי היד של הפיזיקאי והמתמטיקאי, אייזיק ניוטון, שנשמרים בספרייה הלאומית של האוניברסיטה העברית בירושלים, לרשימת האוצרות הרוחניים הגדולים של האנושות.

לניוטון לא הייתה משפחה, לאחר מותו בשנת 1727 כל הארכיון שלו הועבר לאחייניו. לאחר קריאתם של כתבי היד, עובדי קיימבריג', המוזיאון הבריטי ואחרים, נרתעו מהם כמו ממגפה וסרבו לרכוש אותם. בשנת 1936, חלק מהארכיון של ניוטון נרכש על ידי הכלכלן הבריטי, לורד ג'ון מ. קיינס. על בסיס מחקרו, הוא פרסם מאמר שערורייתי שנקרא "ניוטון האחר", בו הוא טען, שהפיזיקאי הגדול החשיב את עצמו למיסטיקאי והאמין לא בא-לוהים הנוצרי, אלא בא-לוהים היהודי.

מה שהפחיד את ההיסטוריונים של המדע זה שמורשת כתבי היד של ניוטון לא השתלבה בשום צורה עם הדימוי שלו כמטריאליסט, תומך ומצדד במדע טהור. באותה מכירה פומבית, חלקם הגדול של כתבי היד נרכשו על ידי החוקר המקראי אברהם שלום יהודה. יהודה הציג את ספרו של ניוטון, כ"כרונולוגיה של הממלכות הקדומות" בפני הפיזיקאי אלברט איינשטיין, שלאחר מכן הציע אותו לאוניברסיטת הרווארד וייל. שתיהן סרבו לקבל את כתבי היד, אפילו מאדם בר-סמכא כמו איינשטיין. בשנת 1951, יהודה העביר את הארכיון של ניוטון לספרייה הלאומית בירושלים. הספרייה קיבלה בהוכרת תודה את כתבי היד, אבל הלימוד והחקר שלהם החל רק בשנות ה-80 ומאז פורסמו כמה מונוגרפיות המוקדשות להשקפת עולמו של הפיזיקאי הדגול. לימים, התברר כי ניוטון למד וחקר את התנ"ך ואת חכמת הקבלה בעברית, ראה בבית המקדש של ירושלים דגם של מבנה היקום והיה משוכנע שבטקסט המקורי של התורה מוצפנים הסודות העיקריים של הבריאה.

על בסיס חישוביו הוא טען שבשנת 1880 היהודים יתחילו לחזור לארץ אבותיהם ובשנת 1940, לאחר אסון נורא שבו יהרגו מיליוני בני אדם, תיווסד בארץ ישראל המדינה היהודית. את ביאתו של המשיח ייחס לשנת 2060.

ברור שלחסידי המדע האקדמי לא היה צורך בניוטון, מכיוון שהם נרתעו מכתבי היד של מורשתו. עבודותיו של המדען הגדול עדיין מסתירות את סודותיהם העיקריים.

התייחסותי: ישנן כמה עובדות מעניינות שעדיין נסתרות בהיסטוריה של האנושות, שיתגלו בימיה האחרונים…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/fzG2r

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest