דף הבית / קבלה ומדע / טבע / משחק לאנושות

משחק לאנושות

מיכאל לייטמן

שאלה: אתה אומר שהאדם צריך להוביל את כל הטבע להרמוניה. האם הטבע לא נברא בצורה הרמונית?

תשובה: הטבע עצמו נמצא בהרמוניה מושלמת, אך "האני" האנושי לא מסתדר עם ההרמוניה הזאת, בגלל האגואיזם שלנו שנברא כך בכוונה. דרך האגואיזם האנושי הטבע נראה לא הרמוני וכאוטי.

יש עולם וטבע הרבה יותר רחבים, אינטגראליים, גלובאליים, הכוללים את כל בריאה, שבהם הכול גלובאלי וקשור זה לזה בצורה מושלמת. המערכת הזאת מנוהלת על ידי כוחות שאנחנו לא מרגישים ולא רואים. הם מוסתרים מתפיסתנו ומהבנתנו בגלל האגואיזם שלנו. הוא מסתיר זאת מאיתנו ומעוות בעינינו את שלמות הטבע.

המערכת העצומה, הגלובלית והמושלמת הזאת מתגלה ביחס שלה אלינו כלא שלמה, בגלל שהאגואיזם שלנו מעוות אותה, אבל זאת, רק כדי שנוכל תוך כדי התיקון שלנו, להידמות לבורא יותר ויותר, להשתוות אליו.

לדוגמא: אני קונה משחק בחנות, מביא אותו הביתה, ונותן לילד הקטן שלי להרכיב אותו. למה שברתי אותו? כדי שהוא ילמד להרכיב אותו נכון. יוצא, שכל החברה שלנו, כל מה שהאדם יצר במשך אלפי שנים, כל התרבות והציביליזציה שלנו, הכול הוא רק משחק שמלמד אותנו להידמות לטבע, לבורא!

ואחר כך כל העולם הזה נעלם מהרגשתנו ומפסיק להתקיים. כל היקום שלנו, כל מה שנתפס היום בחמשת החושים שלנו, גם אנחנו עצמנו, וכל העולם סביבנו – הכול נעלם במידת השגתנו הרוחנית, והעולם הזה- נעלם כמו משחק שלא צריכים אותו יותר.

ואז נתחיל להרגיש דרגה אחרת של קיום, עולם אחר, יחסים אחרים, חתך שונה של המציאות, מציאות נצחית ושלמה!

פוסטים קודמים בנושא:
הטבע כולל בתוכו הכול!
הטבע שואף לגלובליזציה
ושוב על סיבות הייסורים שלנו
ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, מציאות מדומה, טבע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MXFRe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest