דף הבית / משבר עולמי / משבר – גם במזג האויר

משבר – גם במזג האויר

photo_rav_gh70_063.jpg

מן העיתונות: אסונות הטבע ב-2008 גרמו נזק פי שניים יותר גדול מאשר ב-2007. הגידול במספר אסונות הטבע קשור ישירות להתחממות הגלובלית. ארגון המטאורולוגיה העולמי (World Meteorological Organisation, WMO) הכריז על שנת 2008 כעל השנה הנצפית החמה ביותר בכל ההיסטוריה.

התייחסותי: התוצאות הקשות כתוצאה מהפשרת הקרחונים, ומההשלכות הנוספות של ההתחממות עוד לפנינו. הרי כבר עברנו את "נקודת האל-חזור". אלא שמרמה יותר גבוהה של קיום – מתוך היחסים המתוקנים בינינו – אנחנו יכולים להשפיע על רמה נמוכה יותר, על האקלים. זאת משום שהסיבה להפרת האיזון בטבע, היא היחסים בין בני האדם.

ברור לי שקשה לקבל הנחה כזאת, אך גילוי המשבר בכלכלה, בתעשייה ובביטחון יאלץ אותנו לתקן את עצמנו ולהפוך לגוף אחד. אז נגלה שיחד עם התיקון שלנו, חוזר גם האיזון אל הטבע כולו!

מן העיתונות: בשבוע האחרון של 2008, בוטלו בארצות הברית למעלה מ-9000 טיסות בגלל תנאי מזג אויר, 70% יותר מאשר באותה התקופה בשנה שעברה.

התייחסותי: הניגוד הרוחני בינינו לבין הטבע יתגלה בכל הרבדים הנמוכים יותר, ואפשר לצפות לתופעות דומות בכל העולם. אפשר יהיה להינצל מההשלכות המאיימות של ניגוד זה רק על ידי השגת איזון, הרמוניה וקשר הדדי מלא בינינו לבין הטבע. הקשר הגלובלי יאלץ אותנו להשתלב לגמרי בתמונה הזאת.

את נקודת האל- חזור חייבים היינו לעבור ואין מה להצטער על כך. דווקא חוסר היכולת לחזור לעולם הקודם, ה"יקר", יבוא לידי ביטוי בהחלטה לשנות את עצמנו- הדבר היחיד שיכול וצריך להשתנות במערכת הזאת!

פוסטים קודמים בנושא: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/r6VIn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest