דף הבית / משבר עולמי / משבר עולמי

משבר עולמי

מתוך מאמר דעה: "העולם במצב קשה, הבעיות בכל מקום, המצב הולך ומחמיר. מי שמנהל את כדור הארץ, עושה תחבולות ערמומיות כדי להמשיך להחזיק את כולנו בשעבוד. מאוחר לדון בבעייתיות של התפתחות יציבה, כשמתנהלת מלחמה. העולם זקוק לקונצנזוס חדש.

אנחנו נחייה בעולם שברירי שיתפתח במהירות, היציבות תלך ותפחת וזוהי הנורמה החדשה של החיים שלנו. הגלובליזציה מפסיקה לתת את הדיווידנדים שלה. ארה"ב מתחברת ל-40 מדינות, ומנהלת משא ומתן על מסחר טרנס-אטלנטי חופשי עם האיחוד האירופאי. רוסיה עושה את האיחוד האירופאי-אסייתי שלה. סין גם כן מעוניינת בו, הבלוקים האלה יתחרו ביניהם. אין שום דבר טוב לאדם הבודד. העולם ניצב על סף הרס של פרדיגמה כלכלית-בסיסית של ההתפתחות. בהיסטוריה של אירופה היו שני מקרים כאלה באלפיים השנה האחרונות, זה ההרס במאה ה-9 עד ה-11, כשהמודל הכלכלי העתיק הוחלף למודל פיאודלי, ובמאות ה-16 עד ה-17, כשהמודל הפיאודלי הוחלף במודל הקפיטליסטי. היום המנגנון של ההתפתחות הקפיטליסטית מוּצא. אבל כמו כל פעם, זה נמשך כמה מאות שנים ומביא לאסונות חמורים. שיאו של המשבר יהיה באמצע שנת 2016, עם האפשרות לקריסה של המערכת הפיננסית".

אני חושב שקריסה של החברה הקיימת, בכל הקשרים והצורות האגואיסטיות שלה, היא הכרחית וחייבת להתרחש. וככל שזה יקרה מהר יותר, כך זה יהיה טוב יותר לכולנו. מפני שבמקרה כזה הקריסה תהיה רכה יותר, המערכת הקיימת הרי מבוססת על הטבע האגואיסטי של האדם, היא חייבת להבין שהיא מקולקלת לחלוטין. אנחנו בעצמנו צריכים לרצות לשנות את הטבע שלנו, כי דווקא הוא מקומם את כולנו נגד כולם, הוא מאלץ אותנו לבנות לכל אחד את האושר שלו על הצרות של אחרים, גורם להתנגשות בין מדינות ויבשות שלמות. חכמת הקבלה מלמדת אותנו כיצד לעבור לעולם החדש במהירות ובשמחה, כשלכולם טוב.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/aK519

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest