דף הבית / משבר עולמי / משבר השובע

משבר השובע

photo_rav_gh70_255.jpg

מן העיתונות: המנכ"ל של בנק ההשקעות Merrill Lynch ביקש בונוס בסכום של 10 מיליון דולר, על כך שהפסדי החברה בשנת 2008 היו "רק!" 11.67 מיליארד דולר, בזמן שהמתחרים Lehman Brothers ו – Bear Stearns התפרקו לגמרי.
בערבו של אותו היום, לאחר שההודעה של מנכ"ל Merrill Lynch פורסמה בדף הראשי של ה- Wall Street Journal, הוא התעשת ונסוג מבקשתו, כנראה משום שהתבייש מדעת הקהל.

תגובה: אני חושב שהוא לא התבייש, אלא שהוא לא יכול היה להרגיש ולא להבין למה הדרישה לבונוס לא רלוונטית. כנראה שפשוט אמרו לו מה הוא צריך לעשות – לבטל את הבקשה. בהחלט יכול להיות שללא החשיפה לתקשורת, המענק היה משולם. שובע ללא גבול וחוסר בושה, גורמים לאנשים לנסות ללא הצלחה למלא את עצמם בסכומים גדולים שאין להם כל משמעות, ומשאירים אותם ריקניים עוד יותר!
נאמר בספר "הזוהר" שכל המתקבל בנו יותר מהנחוץ מרחיב בנו את הרצון לרצון שכבר אי אפשר למלא לעולם. בריצה אחרי המילוי המיותר, שאינו נחוץ לקיום, האדם אף פעם לא יסופק עד יום מותו.
"אין אדם מת וחצי תאוותו בידו". מפני שמהניסיון למלא את עצמו, מצטברת באדם ריקנות גדולה פי שתיים. במקום לקנא בעשירים, טוב יותר לדרוש את השיטה של המילוי האמיתי, הנצחי והשלם!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/M4JVY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest