דף הבית / משבר עולמי / משבר הדלק

משבר הדלק

thumbs_chernyi_galstuk_100_wp.gif

ידיעות:
בכל העולם מנסים למצוא פתרונות יצירתיים למשבר הדלק, שמחירו ממשיך לעלות בקצב מהיר.

נהגי המוניות ונהגי משאיות מאיימים כי בעוד 10 ימים יחסמו כביש הארץ במחאה על הזינוק במחירי הדלק (ראו בגלובס)
בשל התייקרות הדלק, בארה"ב שוקלים לצמצם את מספר ימי העבודה במשרד ל-4 ימים . המעסיקים אינם מתכננים להעניק לעובדים יום חופשי, אלא לאפשר להם לעבוד מהבית באחד מימי השבוע, או להאריך את שעות העבודה ביום ל-10 (פורסם ב TheMarker).
העלייה במחירי הנפט והדלק נותנת אותותיה גם בחברות ההיי-טק. חברת מטריקס החלה לתמרץ את עובדיה לצמצם את צריכת הדלק במכוניותיהם במטרה לחסוך בעלויות הדלק של החברה. לפי תוכנית החברה, עובד שיחסוך בצריכת הדלק החודשית שלו יקבל חצי משווי הדלק הנחסך בתשלום שכרו החודשי (פורסם ב TheMarker).

שאלתה של חגית: בעבודה של בעלי החלו כבר היום פיטורים האם המצב ילך ויחמיר? האם על ידי לימוד חוכמת הקבלה אנו יכולים לגרום למצבים האלו לחלוף מהר יותר או למנוע אותם?

תשובה: יכולים! אבל עד שהעולם לא יגלה את הסיבה לכל הבעיות הללו, הבעיות לא ייעלמו, אלא יופיעו בעיות קשות יותר ויותר שירמזו על פתרונן. הסיבה היא חוסר קשר אמיתי בין האנשים, ומה שנחוץ זה חיבור בין האנשים, חיבור מעל האגו של כל אדם ואדם.

את אותה בעיה גילה אברהם בחברה בה חי בבבל העתיקה. הוא גם גילה את הפתרון – חכמת הקבלה שמאפשרת לחבר את הפרטים בחברה ביחד (עינו בספר "מגדל בבל הקומה האחרונה"). הוא גם הבין שלא כולם יכולים להכיר ברוע של האגו שלהם, אלא רק קומץ קטן של אנשים מסוגל לכך. הוא אסף אותם חיבר יחד, ויצר קבוצה. שאר האנושות היו צריכים להמשיך בהתפתחות האגו שלהם, עד סוף מאה ה-20 כפי שנכתב ב"ספר הזהר" לפני 2000 שנה.

כיום הקבוצה הזאת, קבוצת "בני ברוך", מציעים לאנושות כולה את אותו הפתרון. ההבדל הוא בכך שהיום אנחנו כבר בשלב האחרון בהתפתחות האגו ומכאן ואילך אין יותר התפתחות אגואיסטית, אלא רק התרוקנות אגואיסטית, כלומר הרס והשמדה.

חיסכון בדלק ובאוכל לא יוביל לשום מקום, דבר לא יעזור אלא תיקון האגו, ואיחוד שלנו לאדם אחד שלם – באהבה ובנתינה הדדיות וכלליות. או שכולנו…! (יותר נכון לא כולנו: קומץ קטן יישאר כדי בכל זאת להשלים את התיקון).

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/x7yzU

One comment

  1. אשה צריכה להגיע לאהבת הזולת?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest