"מקובלים כותבים… "

photo_rav_gh70_040.jpg

במסגרת תוכנית הטלוויזיה "מקובלים כותבים…", שתשודר בקרוב בערוץ הטלוויזיה החדש שלנו ובאתר האינטרנט kab.tv שוחחתי עם בן ציון גרץ, סופר ועורך של כמה מספריי על הספר הרביעי שלי "בעקבות הלב".

laitman_2008-07-25_beseda-kabbalisty-pishut.jpg

מיד לאחר מותו של מורי, הרב ברוך שלום הלוי אשל'ג, בספטמבר 1991, נאלצתי לנסוע לטורונטו, לאבי שהיה על ערש דווי. כאשר חזרתי לאחר מותו (בפברואר 1992), כתבתי את הספר "בעקבות הלב". אני חושב שהוא הטוב מבין ספריי. הוא מעביר את התרשמויותיו ואת הרגשותיו של מי שנכנס להיכרות עם עולם הקבלה. כך בדיוק ראיתי אותו – כראשון מתוך סדרת ספרים שתכננתי לכתוב.

מתוך ההקדמה לספר "בעקבות הלב":

הקושי שבהנחלת חוכמת הקבלה, והקושי שבלימוד חוכמה זו טמון בעובדה שלעולם הרוחני אין מקבילה בעולמנו. לכן, אפילו כאשר נושא הלימוד מתבהר ונעשה מובן, מדובר עדיין על הבנה זמנית בלבד. זאת משום שהנושא נתפש בחלקה הרוחני של תודעתנו, אשר מתחדשת מלמעלה שוב ושוב. וכך, חומר שכבר הובן בעבר, חוזר ומצטייר לאדם שוב ושוב כבלתי מובן לחלוטין. הכתוב עשוי להיראות לקורא פעם מלא במשמעות עמוקה, ופעם חסר כל תוכן, וזאת בהתאם למצב רוחו, ולמצבו הרוחני באותו פרק זמן.

אין להתייאש מכך שנושא, שרק אתמול התבהר ונעשה כה מובן, היום הוא שוב סתום ומעורפל. אין להרתע ממפגש עם טקסט בלתי מובן, מוזר ולא הגיוני. הקבלה איננה מדע תיאורטי ואנליטי, קבלה לומדים בכדי לראות ולהרגיש. ראייתם והשגתם האישית של הכוחות הרוחניים, של האור והמדרגות, הם אלה שיתנו בסופו של התהליך את הידיעה המוחלטת!

כל עוד האדם לא השיג בעצמו את האור העליון, את תחושת העצמים הרוחניים – הוא לא יבין כיצד מערכת הבריאה בנויה ופועלת, שכן אין בעולם הזה שום מקבילה לדברים הנלמדים!

ספר זה נועד לעזור לאדם לעשות את הצעדים הראשונים בדרך להרגשת הכוחות הרוחניים. בשלב הבא כמובן, אי-אפשר להסתדר ללא עזרה ישירה מצד המורה.

"נפגשים עם קבלה" – בעקבות הלב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bOlTc

One comment

 1. כבוד הרב  אכן הספר שלך בעקבות הלב

  נכנס לליבי

  באופן קבע נמצא ליד מיטתי

  אני חוזרת וקוראת מנסה להרגיש

  לפעמים יותר ולפעמים פחות

  הספר מרגיש את העבודה הפנימית האישית

  ועתה לאחר שקראתי בבלוג איך ספר זה הגיע ממך אלי (לכל נשמה ונשמה )

  עכשיו אני מבינה

  ובכלל לשמוע אותך כל רגע ורגע -זה לכתוב ספר כל רגע ורגע

  תודה בורא עולם שיש לנו אותך

  תבורך רב שלי יקר

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest