דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / מערכת הבורא והנברא

מערכת הבורא והנברא

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

הרוחניות זו תכונת ההשפעה המתגלה בקשר שבין הנשמות. רק על זה כותבים לנו המקובלים, וחוץ מזה אין יותר שום דבר. אין מציאות אחרת! אנחנו נמצאים בתוך מערכת עם קשרים פנימיים, אשר ביניהם קיימת ההשפעה. כל המערכת הזאת עם כל הקשרים הפנימיים שלה נקראת: "הבורא". כל אחד מאיתנו, הרוצה לתמוך במערכת הזאת ולקיים את חוקיה, נקרא: "הנברא".

כעת איננו שייכים למערכת הבורא, משום שאנחנו לא נמצאים בקשר נכון עם האחרים. עלינו ליישם את הקשר הזה בדיוק באותה המידה שהוא קיים מצד הטבע (שכעת הוא בהסתרה מאיתנו).

מבלי לתפוס ולהבין זאת, אני נמצא כרגע בתוך המערכת הזו וללא ידיעתי אני מבצע את כל חוקיה ב-100%. אני נמצא כעת במצב של גמר התיקון הסופי, "מצב א", כלומר לפני הירידה לעולם שלנו. הכול כבר עובד בצורה מושלמת, אך זה עובד בצורה הזו רק מצד הבורא. אנחנו איבדנו את ההכרה של המצב הזה, לכן אנחנו חייבים עכשיו בעצמנו להביא את עצמנו לידי הכרה, לרצות לחזור למצב הזה ולגלות היכן אנחנו נמצאים באמת וכיצד אנחנו פועלים.

החזרתה של המערכת הזאת למצבה הקודם תלויה ברצון, בנכונות ובמאמצים שלנו. כשאנחנו נגלה את אותו המצב, אנחנו נרגיש אותו כמצב "ג". הוא ייראה לנו ברור, עמוק ומלא בשלמות, פי "תרי"ג" פעמים יותר גדול מאשר המצב ההתחלתי, "מצב א". עלינו רק להבין בצורה הנכונה את המערכת ואת עצמנו בתוכה, בכדי להתחיל לעבוד ולגלות את מצבינו האמיתי, את חיינו האמיתיים.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 02.04.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/25Xmz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest