דף הבית / קבלה ומדע / חושבים מדע / מסינרגטיקה לקבלה

מסינרגטיקה לקבלה

Laitman_2011-09_6649.jpg

חוות דוות (ר. אקימובה, דוקטור לפילוסופיה):

1. הגלובליזציה והאינטגראציה הבינלאומית דורשת בניית תמונת עולם חדשה.

2. האנושות חילקה את הידע האחד של הטבע ל- 82 מדעים, שלא נותנים לנו את הראייה הכללית של העולם, לצורך זה חייבים להקיף אובייקטים של העולם הפיזי, החי והחברה.

3. התוצאות העיקריות במדע התקבלו עבור המערכות שנמצאות באיזון. מערכות כאלה מגיבות להפרעות על ידי החזרה לאיזון. החלקים של המערכת משתפים פעולה במרחקים קצרים ולא מקושרים עם חלקיקים מרוחקים.

4. אנחנו חיים בעולם של חסר יציבות, בלתי הפיך, בעולם של אבולוציה ואסונות, שבו ההתפתחות וההרס הולכים ידי ביד. אם מרחיקים מערכת כזאת מרחק רב מהאיזון שלה, אז בזמן החלפתה עם הסביבה הסובבת של האנרגיה, החומר, המידע (מערכת פתוחה), אנחנו מגיעים לעולם אחר. בתוכו חלקי המערכת יוצרים קשרים במרחקים, שעולים על שיתוף הפעולה הבין מולקולארי, ונוצרים מבנים מסודרים מאלמנטים כאוטיים.

תגובתי: אנחנו נצמדנו ל"מחסום", שמבדיל את העולם שלנו, שמורגש על ידינו בתכונת ה"קבלה" מהעולם ההפוך לו, שאותו אפשר להרגיש בתכונת ה"השפעה". חכמת הקבלה מסבירה לנו, איך אפשר להשיג ההתפתחות בתוכנו של תכונת ה"השפעה" החדשה הזאת, ואז במקרה כזה, אנחנו נתחיל להרגיש מחוצה לעצמנו, כלומר, נצא מגבולות הזמן, התנועה, המרחק, המרחב, לדרגה של הרגשת התכונות של האובייקטים, ולא של האובייקטים עצמם. ואז עולם החומר שיאבד בהדרגה את חשיבותו, ייעלם מהרגשתנו, ועולם של תכונות ואיכויות יחליף אותו.

ידיעות קודמות בנושא:
להשתחרר מתוך תמונת העולם האגואיסטית
המדע הוא לא האמת, אלא החיפוש
סינרגטיקה – מדע על כללי הכאוס

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MQDcL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest