מ"ן מהשמיים

שאלה: איך בני ישראל שהתקדמו במדבר, כל פעם הגיעו למצב שקיבלו "מ"ן מהשמיים" וניזונו ממנו?

תשובתי: כל פעם הם נתקלו בצרות ובעיות חדשות, בהתגלות יותר ויותר גדולה של היצר הרע שלהם. אז היה להם על מה להתפלל ומה לברר.

קודם כל, חייב להיות לנו רע. וכאשר הרע מתגלה, אנחנו מתחילים לשאול ולברר למה רע לנו. אדם מתוך האגו שלו מתחיל לברר למה רע לו, והוא רוצה לסלק את מקור הרע.

אם הוא מספיק מפותח, אז הוא מתחיל לשאול על מקור הרע, על הסיבה לרע, על מטרת הרע. זה נובע מכך, שהוא כבר קשור עם הכוח העליון באיזה חוש פנימי. הרצון לקבל שלו כבר השיג דרגה ד' דעביות של הבירור. ואז הוא מרגיש שהוא קשור עם איזה שהוא גורל, עם איזה שהוא כוח עליון. לא מן הסתם בימינו כל כך פופולאריים אסטרולוגים ומגלי עתידות, כל מיני שיטות לגילוי עתידות. כל זה נובע מאותה הסיבה, כפסולת מהחיפוש הנכון.

אנחנו הולכים במדבר וכל פעם מתגלות בעיות וצרות הקשורות לכוח העליון, דרך נקודה שנקראת "משה". כלומר, כבר קיימת מערכת השייכת לקדושה שכוללת לימוד, פעולות הפצה, ושקושרת אותנו לבורא.

וישנה מערכת מקולקלת, שזה כל העולם הזה, שאותו אנחנו רוצים לקשור אלינו ולכן יוצאים אליו. במידת היציאה שלנו לעולם אנחנו יכולים לתקן את עצמנו. אבל ללא קשר להפצה אנחנו לא היינו יכולים לתקן את עצמנו במאומה. כך, הודות להפצה אנחנו פוסעים במדבר עם כל הקבוצות שלנו.

כל אחד בזכות זה שנמצא בתהליך הלימוד וההפצה מתחיל יותר ויותר לחיות מזה שהוא מתפלל על ידי הפנייה שלו לבורא דרך הקבוצה. ואז הוא מרגיש שזה מחייה אותו, ולכן זה נקרא מ"ן. מ"ן, זה נקרא שאתה נדבק לכוח ההשפעה ואתה רוצה להיות בו.

אתה לא משתוקק למלא את כלי הקבלה שלך, אלא כולך רוצה להישאר בבקשה, בנתינה. ונותנים לך כוחות כאלה כדי שתוכל להעלות מ"ן, שזו בקשה להישאר כל פעם במדבר ולא לדרוש יותר שום דבר חוץ מההזדמנות בכל מצב לפנות לבורא.

זאת עבודת הבירור במדבר, ומהעבודה הזאת אתה חי, אין לך כלום ואתה גם לא צריך וגם לא רוצה שיהיה משהו. לאט לאט אנחנו מתחילים להרגיש את זה. ציורים כאלה באים ומצטיירים לאדם רק לאחר זמן ממושך מאוד, כי זה דורש שינוי פנימי במערכות שלו, במערכת הנשמה שלו. בהדרגה הוא מתחיל יותר ויותר להסכים ולהיות קשור לתמונות הללו.

מתוך ההכנה לשיעור, 06.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
כתמים מטושטשים על עולם אין סוף
האם אינכם רוצים מן מהשמים?
תפילה זו עבודה שבלב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FzLzw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest