דף הבית / משבר עולמי / ממשבר לשגשוג

ממשבר לשגשוג

photo_rav_gh70_288.jpg

אנחנו נותנים לאנשים אמצעי שמאפשר להם להצליח בחיים. הרי כל הצרות שלנו נגרמות באופן בלעדי על ידי האגו שלנו, שגדל לאורך ההיסטוריה. בימים קודמים, האגו שגדל, דחף אותנו להישגים גדולים יותר, למהפכות, וכתוצאה מכך החיים שלנו נעשו טובים יותר. אולם במשך 50 השנים האחרונות אנחנו מרגישים את עצמנו יותר ויותר גרוע. אנחנו חשים את המשבר במשפחה, בגירושים, ביחסים עם הילדים, בשימוש בסמים ובדיכאון.

השימוש באגואיזם כבר לא גורם למילוי – לראשונה בהיסטוריה אנחנו כבר לא רוצים לזוז…

המשבר הזה מורגש כבר בכל התחומים: במדע, במשפחה, בחינוך, בתרבות, בתוך עצמי – הוא לא נותן לנו אפשרות להתפתח. בימינו האגואיזם כבר לא מושך למטרות נפלאות ולשגשוג. להפך, הוא מראה לך, שלעולם לא תוכל למלא אותו, ואז אתה מגיע לייאוש. ובנוסף לכך האגואיזם מראה שאתה קשור בכולם, שההצלחה שלך תלויה בהצלחה של כולם, ולא בניצול של כולם לטובת עצמך.

אנחנו נמצאים בשלב התפתחות, שלא היה כמוהו בדורות הקודמים. לא רק שהאגו שלנו לא דוחף אותנו קדימה, אלא להפך, הוא עוצר אותנו, כאילו אומר: "מעכשיו והלאה תשתמש בי בצורה אחרת. אתה צריך לדעת כיצד לנצל אותי, כדי שיהיה לך טוב. אתה צריך לעשות כך, שהאגואיזם שלך ישרת לא אותך, אלא את האחרים. ומאחר ואתה קשור בכולם, בכך תמצא את עצמך ואת האושר שלך".

זה כל כך מנוגד לשימוש הקודם באגו שלנו, עד שאנחנו לא יודעים מה לעשות. לא להשתמש באגואיזם שלי – משמע, לא להשתמש בטבע שלי. ואז הכול קופא, עוצר מלכת, נכנס למשבר. היום אנחנו כבר לא יכולים לעשות דבר. אנחנו לא מסוגלים לעשות עסקים האחד עם השני, הרי בכול עסקה אני צריך לקחת בחשבון את ההשפעה שלי על כולם. עסק קטן עדיין פועל, אבל עסק גדול כבר לא מסוגל.

באגו הכללי הזה האדם פתאום מתחיל להרגיש, שהוא כבר לא יכול להתגאות בהצלחותיו בהשוואה לאחרים, וזה אומר, שאין טעם לנצל את האחרים. התחושה הפנימית של הקשר שלנו האחד עם השני, שאותו מגלה לנו המשבר הנוכחי, תביא לכך שהאנשים יפסיקו ליהנות מניצול של האחד את השני.

זה מאוד מוזר, אבל זה מה שיקרה להם. בסופו של דבר, כסף, תהילה ושליטה כבר לא יגרמו הנאה לאדם. אז מה יישאר לו?

אז האדם יוכל להבין, שהשיטה המאפשרת להגיע לשגשוג, נמצאת בקשר בינינו!

פוסטים קודמים בנושא:
לא אוטופיה, אלא מציאות חדשה
הגורל בידינו
השיטה ליציאה מהמשבר
פוסטים נוספים במדורים: משבר עולמי, אגואיזם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bBG9l

One comment

  1. "אז האדם יוכל להבין, שהשיטה המאפשרת להגיע לשגשוג, נמצאת בקשר בינינו "

    רב יקר, האם אתה יכול להרחיב מהו אותו שגשוג  שאתה מזכיר ?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest