מלחמה

קראתי מאמר דעה: "אנחנו רואים כיצד על פני כדור הארץ מתרוצצים בני אדם כשבידיהם נשק עוצמתי של המאה ה-21, ויחד עם זאת, המוח שלהם נמצא בימי הביניים…

אנחנו נאלצים להשתומם מהעובדה שלבני אדם, שהם בעלי הישגים במדע ובטכנולוגיה המודרנית, טכנולוגיית המידע, אין שמץ של מושג איך בנוי העולם הזה, שלא לדבר כבר על החברה האנושית. אפילו באיזו דרגה גנטית האנושות נתונה להשפעה של בחירה שלילית: ה-IQ הממוצע שלה אינו גדל, אלא קטן, פשוט מפני שהאינטליגנציה לא כל כך נחוצה לאדם שמוקף בנוחיות ביתית נפלאה, הוא לא צריך להינצל מחיות טרף, לדאוג למזון.

הפירות של מה שאנחנו מכנים ציוויליזציה, תרבות, נוצרו על ידי שכבה מזערית של בני אדם, אבל הם נגישים למיליארדים, ובכך חוסכים מהם דאגות וקשיים של החיים. והתוצאה מזה, הפיכה הדרגתית לפראי אדם, שהעקבות של זה הפכו לניכרים כל כך טוב בימינו. אחרת איך עוד אפשר להסביר את גל השנאה הזה שעלה במהירות הבזק, שעמים שהיו קרובים פתאום נלחמים זה בזה והופכים לאויבים? דווקא עכשיו החינוך הופך למשימה החשובה ביותר. יכול להיות שרק חינוך, יכול לעצור את הטירוף של מה שמתרחש".

אני חושב שהחינוך וההשכלה לא יעזרו! הכרחית ההכרה של הצורך באיחוד של כולם ביניהם, מעל לכל ההבדלים והניגודים. אבל אין לזה כוחות. "היצר הרע", האגו, מפריד בינינו ודוחה אותנו זה מזה. כנגדו ישנו רק כוח אחד, "היצר הטוב", האור העליון. לעורר את השפעתו על כולנו, על כל האנושות, יכולים רק היהודים וכל מי שנצמד אליהם במאמץ הזה. כך מסבירה לנו חכמת הקבלה, על האפשרות של תיקון הטבע שלנו. האנושות לוחצת על היהודים בעזרת שנאה וחרם. היא צריכה לדרוש מהיהודים למשוך לעולם שלנו את האור העליון, את כוח האיחוד, רק הוא לבדו הכרחי לעולם שלנו.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qxTgn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest