דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / מלחמה היסטורית

מלחמה היסטורית

מתוך מאמר דעה של ד"ר נסיה שמר, "ישראל היום": "זה שנים מתרחשת מלחמה שקטה, שאיש כמעט אינו נותן את הדעת עליה (להוציא חוקרים בתחום). מדובר ב"מלחמת ההיסטוריה" שמנהלת הרשות הפלשתינית נגד מדינת ישראל".

שכתוב ההיסטוריה של ארץ ישראל הוא עיקרון מרכזי במדיניות של הרשות. כך, נמחקת ההיסטוריה היהודית ובמקומה מומצאת היסטוריה פלשתינית־מוסלמית עתיקה יותר כביכול מזו של היהודים. מטפחים הפלשתינים זה שנים את "המיתוס הכנעני". בתוכניות הטלוויזיה של הרשות הופכים הכנענים התנ"כיים לערבים שחיים בארץ החל משנת 7000 לפני הספירה ועד לימינו. הלוא גם התנ"ך מודה שהכנענים היו בארץ עוד לפני שנכנסו אליה בני ישראל וגם אברהם. אברהם, אגב, הפך, בתוכניות תיעודיות של הרשות, למוסלמי שבנה את מסגד אל־אקצא. משה רבנו היה מוסלמי שהוציא את המוסלמים (!) ממצרים וישו כלל לא היה יהודי, כי אם פלשתיני. ירושלים, ובמוקדה הר הבית, היא זירת קרב היסטורית-ארכיאולוגית, שבה מושמדות עתיקות באופן שיטתי, שכן הן מוכיחות את הזיקה היהודית למקום. "היסטוריונים" פלשתינים יאמרו בטלוויזיה שאושוויץ ודכאו היו מקומות שבהם התבצע רק "חיטוי", וכי המנהיגים הציונים שיתפו פעולה עם היטלר כדי לחסל את היהודים הנכים והמוגבלים. את הדעות האלו אפשר לשמוע מפי מומחים, היסטוריונים ואנשי דת בכירים ביותר ברשות. אפשר גם לקרוא אותן בספרי הלימוד של בתי הספר. ואלו הם שידורי הרשות הפלשתינית, לא ערוץ אל־אקצא של חמאס.

לשכתוב ההיסטוריה היהודית והפלשתינית כאחד יש מטרה ברורה: הוא משמש אמצעי לשלילת זכות קיומה של מדינת ישראל וכבסיס לאי ההכרה בה. יש כמה סיבות שהנושא הזה בכלל לא מגיע למודעות הציבור הישראלי, בין השאר בגלל עייפות נפשית של החברה היהודית, שהפכה כבר לפוסט־ציונית וכל שאיפתה לחיות בשקט. אבל בימים אלו, שבהם נמצאת המדינה תחת גל טרור ונשמעת תדיר הסיסמה "אין פתרון למפגע היחיד", ראוי לתת את הדעת על האווירה הקולקטיבית שממנה צומח היחיד הזה ועל הנרטיבים שלאורם הוא מתחנך החל מגן הילדים".

אני חושב שאי אפשר להיאבק בשקר שכל כך רוצים להאמין בו, למרות כל העובדות ההיסטוריות וההוכחות המדעיות. ברמת העולם הזה, אין לנו לא כוחות ולא רצון להילחם בזה. אבל דרך העולם העליון אנחנו יכולים בקלות, וללא שפיכות דמים, לנצח את מלחמת המידע הזאת. כלומר, על ידי האיחוד שלנו נוכל להזמין את כוח האיחוד של העולם, וכולם בעולם ישאפו לאיחוד בעל כורחם. אנחנו, בעלי הבית של גורלנו.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/z05ab

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest