דף הבית / אקטואליה / מכתב לאפיפיור

מכתב לאפיפיור

שאלה: האפיפיור פרנציסקוס, הוא אישיות יוצאת דופן. במפגש שהתקיים במינכן הוא הכריז: ״אחד הנושאים הכאובים באירופה זה שמלבד כמה קירות גלויים, ישנם קירות בלתי נראים שמתחזקים ונוטים לפלג את היבשת. קירות אלה נבנים בלבבות והם עשויים מפחד, תוקפנות, ומכישלון להבין אנשים מרקעים או אמונות שונות. אלה קירות הבנויים מאגו פוליטי וכלכלי ומחוסר כבוד ובוז כלפי החיים וכבודו של כל אדם״ האם הצהרה זו על חוסר הכרה של אדם בדתות אחרות, מסוכנת?

תשובתי: לא, זו לא הצהרה מסוכנת, הוא פשוט מציין עובדה. בתוך הדתות קיימים אלפי "קירות" שונים. אם ״הקיר״ שקיים בין נוצרים למוסלמים לדוגמא ברור, אז היצרים שבוערים בתוך כל אחת מהדתות, אלה יצרים חזקים הרבה יותר.

הערה: בדבריו, האפיפיור טוען כי "אירופה נקראת לשאול את השאלה האם המורשת הגדולה שלה שייכת רק למוזיאון, או שהיא עדיין מסוגלת לעורר את התרבות ולהעניק את האוצרות שלה במתנה לאנושות כולה?"

התייחסותי: אירופה זו יבשת עייפה. היא איננה מסוגלת לעשות דבר.

בהמשך הוא אומר: "איחוד דומה למשפחה, שככל שהיא מאוחדת יותר, כך כל בן משפחה חופשי יותר וחסר פחד, ויכול להיות הוא עצמו. אם אירופה רוצה להיות משפחה עבור כל העמים, עליה להציב את האדם במרכז, להפוך ליבשת פתוחה ומסבירה פנים, ולקדם שיתוף פעולה בתחום הכלכלי, הסוציאלי והתרבותי".

תגובתי: כל המילים נכונות, אבל רבים מתושבי אירופה יכולים לומר זאת, מה שחשוב זה האם יש להם שיטה למימוש המילים הללו? אם לא, אז אלה רק ביטויים יפים, זה כמו לשבת ליד הקבר שלנו ולבכות. לתושבי אירופה אין אמונה בכוחותיהם ובעיקר, אין להם אמונה בשיטת התיקון, השינוי. לכן האפיפיור פרנציסקוס אמנם מסתכל בצורה נכונה על הכול, ואומר דברים נכונים, אבל מה הלאה? הוא למעשה פשוט מבכה את אירופה. האפיפיור הוא המנהיג הרוחני לא רק של אירופה, אלא של עוד מיליארד בני אדם, עליו להציע שיטת חינוך.

בעבר ההתפתחות האבולוציונית הפכה פראי אדם לנוצרים, היום יש לחנך את הנוצרים ואת כלל האנושות להיות בני אדם, להתחבר ביניהם באיחוד ובכך להיות דומים לטבע, וכך ליצור אחד שלם והרמוני. על ידי חיבור כזה כולם יוכלו להרגיש אושר ואיזון ובאירופה ישרה השלום.

הערה: כך  הוא גם אומר בדבריו ש"האיחוד דומה למשפחה".

התייחסותי: אכן, על החברה לחיות כמשפחה אחת גדולה. האפיפיור צודק שמצב זה לא קיים באירופה. אבות החברה האירופאית לא הציבו לעצמם את המטרה הזאת, אבל עכשיו, הוא יכול להראות להם את הדרך הזאת. כל יבשת אירופה לפניו, הוא יכול לפנות אליהם כמנהיג הרוחני שלהם. עלינו לכתוב לו וממש לפרוס בפניו סדרה של פניות, מסמכים וחומרים מסבירים. חומרים אלה צריכים להיות אופן הפנייה שלו לאירופה. היהודים, ובידם חכמת הקבלה, קיימים כדי לעזור לאפיפיור לפנות נכון לחבר מרעיו האירופאים. כי הרי חכמת הקבלה נובעת מאותו מקור שממנו נובעת הנצרות.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 4.7.2016

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KnyOQ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest