דף הבית / קבלה ומדע / חושבים מדע / מחשב אוניברסלי

מחשב אוניברסלי

שאלה: האם הבורא מתייחס לכל אחד מאיתנו כתא אחד מתוך מיליארדי תאים בגוף גדול? כך הוא מרגיש את כולם?

תשובתי: כן, אבל כל תא הוא אישי וייחודי, לכן החשבון נעשה עם כל אחד מהם.

שאלה: איזה מוח צריך להיות לבורא כדי לעקוב אחרי כל אחד?!

תשובתי: זה לא מוח, אלא מערכת פשוטה מאוד. שום דבר אינו משתנה בה. בזמנו היה מצב שהביך ובלבל את לנין, כדי לנהל את המדינה לפי עיקרון סוציאליסטי ויחד עם זאת יהיה גם מאזן כספי, היה צורך ביותר רואי חשבון מאשר כל אוכלוסיית רוסיה. יוצא, שאם לשם כך הוא היה מעסיק את כל אוכלוסיית המדינה, הם לא היו מצליחים בחישובים שלהם. ואילו היום בעזרת מחשבים אנחנו מתקרבים למצב שבו נוכל לחשב הכול בעולם ללא השתתפות בני אדם וגם לא יהיו שום בעיות.

למשל, הדור הבא צריך לקבל רק את מה שנחוץ לו לקיום בדרגת הגוף הבהמי, ואת כל היתר הוא יכוון לעיסוק רק בהתפתחות רוחנית. לכן צריך לעשות חישוב לגבי כל האנושות, כדי שכל אחד יקבל את מה שהוא צריך לקיומו באופן נורמלי בחיים גשמיים, מספיק מחשב אחד שמנוהל על ידי רובוט. כלומר הטכנולוגיה מתקדמת לקראת מצב שזה יכול להתממש ואילו לפני מאה שנה זה היה בלתי אפשרי.

שאלה: נובע מכך שהבורא, זה מעין מחשב?

תשובתי: זו המערכת הכללית של הטבע. פעם היא עבדה באופן מדויק לחלוטין, בצורה מקושרת והדדית, בהרמוניה מוחלטת בין כל חלקיה, אחר כך כל הקשרים התפרקו והשתבשו. וכיום עלינו להביאם שוב למצב ההתחלתי אבל עם תוספת קטנה אך משמעותית, בהשתתפות הגיונית ותבונתית של כל החלקים הקיימים, במידה שבה הם מוכנים להיכנס שוב לקשר הדדי.

מתוך שיעור וירטואלי, 29.1.2017

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cMo4z

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest