דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / מוקסמים מהקדושה

מוקסמים מהקדושה

כל העולם מסודר בצורה כזאת כדי לעזור לנו להגיע לרוחניות. אנחנו עוברים גלגולים מדור לדור כדי להגיע פעם למימוש שלנו על מנת לצאת לרוחניות.

כל המטרה של העולם שלנו, כל מה שקורה בו והטבע שקיבלנו, שאותו אנחנו כל הזמן מפתחים, גם כן מכוון רק לזה. כל הצרות והבעיות, הפרטיות והכלליות שמופיעות כל רגע, נועדו כדי לדחוף אותנו לרוחניות.

אבל איך מגיעים לזה? אי אפשר להגיע לזה על ידי צרות בלבד. קודם כל, צריך להגדיר בצורה מדויקת, מה זה גשמיות ומה זו רוחניות, כי אנשים טועים בזה. לכן, גשמיות, זה נקרא השתוקקות לתועלת עצמית, ורוחניות זה נקרא, לטובת הזולת, כולל הבורא. ההגדרה הזאת צריכה כל הזמן להיות לפניי בצורה פשוטה, ברורה וקונקרטית.

אנחנו לא מסוגלים לפעול לטובת הזולת, וזה נעשה בכוונה כדי שאנחנו נשתוקק לעזרה. זאת אומרת, שאנחנו נרצה לצאת מהרצון שלנו שהוא על מנת לקבל, נרצה להגיע לעל מנת להשפיע, ולא בגלל שעל מנת לקבל זה רע ועל מנת להשפיע זה טוב. כי אחרת אנחנו פשוט נחליף מטרה אגואיסטית אחת באחרת, ושתיהן תהיינה גשמיות.

אנחנו צריכים לרצות רוחניות מפני שהיא גדולה, מיוחדת, תכונה עליונה, שאליה אנחנו מרגשים יחס מיוחד מאוד. אנחנו רוצים רוחניות מפני שפתאום היא נעשתה חשובה לנו בפני עצמה. יש בה איזה חן, שזה נקרא "חן דקדושה".

אנחנו לא מחפשים רוחניות למען תועלת ורווח. הרווח הזה נעלם בהדרגה. על ידי איזה שהן פעולות מלמעלה אנחנו מתחילים להשתנות ולהרגיש שרוחניות חשובה לנו, שיש בה איזה כוח מושך. אנחנו רוצים להימצא בהשפעה, לא כדי להיפטר מהצרות, אלא מתוך כבוד לתכונה הזאת.

אז למה הדרך הזאת היא כל כך קשה? למה לא נותנים לנו להשיג השפעה? למה התכונה הזאת לא ניתנת מיד ולא כולה, אלא צריך ללכת לזה הרבה ולקבל כל פעם קצת, למה כל כך סוחטים ומגרדים אותנו? – כל זה, כדי שבכל השלבים של הדרך הזאת אנחנו כל הזמן נזדקק לעזרה ונפנה ונתקשר לבורא.

כמו שבהתחלה אנחנו מחליפים גשמיות ברוחניות, כך אחר כך אנחנו נחליף רוחניות בבורא. מפני שלא השגת הרוחניות היא זו שחשובה לי, אלא המגע עם הבורא הוא זה שחשוב לנו. וזו באמת הסיבה לכל הדרך הארוכה שלנו והמציאות שבה אנחנו נמצאים.

מתוך שיעור על המאמר "מתן תורה" של בעל הסולם, 13.05.2014

ידיעות קודמות בנושא:
הרומנטיקה של הבנייה הרוחנית
קסם האור של אהבה לא אנוכית
אני, זולת, בורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nYZ71

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest