מוליכי האור

מיכאל לייטמן

ישנן נשמות מיוחדות מאוד, הן חשובות ביותר עבור כל מערכת הנשמות, מפני שהן מחיות אותה ועוזרות לנשמות האחרות להגיע לגילוי ולהשגה, להתחבר במודע לתהליך ההתפתחות.

קיימות הרבה נשמות מיוחדות, אך אנחנו יודעים רק על חלק מהן. חכמת הקבלה מסבירה לנו על המערכת הזאת ועל הנשמות האלה, הפותחות עבורנו את שערי ההשגה, ההרגשה והקיום הרוחני.

המערכות האלה מתחברות למערכת הכללית – הגוף הרוחני האחד, הן משמשות כמוליכות האור הפנימי לנשמות האחרות, הנמצאות בשלבי ההתפתחות.

התפתחות הדור שלנו תלויה בנשמות של: רשב"י, האר"י, בעל הסולם, הרב"ש.

ביחס אלינו, הנשמות הן החלקים העיקריים של המערכת, המגלים את השפעת האור העליון עלינו, מעבירים אלינו את האור, את כוח החיים, ויוצרים עבורנו סביבה נכונה בה אנחנו יכולים להתפתח רוחנית.

מתוך ההכנה לשיעור על ספר הזוהר, 16.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
המערכת של רשב"י

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/kJmyQ

2 comments

  1. סמדר-לזר יסעור

    תודה לכל מי שארגן את הערב הנפלא בבאר שבע בכנס ההכנה לקראת יציאת מצרים.ענפים ענפים התכנסנו הערב מליון או יותר מי סופר?ובלב אחד מחובר אל שורשיו ואור הזוהר מאיר מסביב ומזכיר רשימו  עתיק יומין  בו אנו אומה בלב אחד בלשון אחת .תודה.

  2. מדוע יש אנשים שהמערכת הכללית מעוררת אותם לתיקון ב"רוך", כלומר, הנקודה שבלב מתעוררת בצורה "חלקה" יחסית, ללא סבל רב ואחרים שהמערכת הכללית "לא מרחמת" עליהם וקורעת אותם מבפנים, עד שמגיעה הכרתם לבשלות ויכולים להרגיש את האמת של "חוכמת הקבלה"?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest