מה מרגיש המקובל?

thumbs_35_100_wp.gif

שאלה: האם מקובל יכול להרגיש שיפור או הרעה ביחסיו עם העולם העליון?

תשובה: הוא מרגיש את זה כל הזמן.

שאלה: "הייעוד האישי שלך הוא להביא את העולם למצב השלם, כי רק אתה יכול לעשות זאת" – אני חושב, שהמשפט הזה מניח, שאם יעלה מספר האנשים המנסים להשיג רוחניות, זה יקדם את כל האנושות. האם אתה כמקובל, יכול לחוש את השינוי הזה ואם כן, האם אתה מרגיש אותו כעת, כשיותר ויותר אנשים מבינים שהם חייבים להשתנות?

תשובה: כמובן, זה מורגש ישירות. לכן מופיעה השאיפה להפצת חכמת הקבלה, כדי שלכל מי שרוצה לגלות את הבורא (כלומר רוצה מהי לדעת משמעות קיומו), תהיה אפשרות להכיר בחייו את השיטה להתפתחות הרוחנית, לגילוי הבורא.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pxtXJ

One comment

 1. משה מ – שפת הקבלה (18:24 ,28.07.08)

   
  אם כל מילה בתורה(למשל) מוסברת ע"י המושגים רצון לקבל ורצון להשפיע,אז למה התורה כתובה ע"י כל כך הרבה מילים שונות…?

  פתיחת אליהו הנביא זכור לטוב

  פתח אליהו הנביא זכור לטוב ואמר: רבון עלמין, אנת הוא חד ולא בחשבן, אנת הוא עלאה על כל-עלאין, סתימא על כל-סתימין, לית מחשבה תפיסא בך כלל, אנת הוא דאפקת עשר תיקונין וקרינן לון עשר ספירן, לאנהגא בהון עלמין סתימין דלא אתגלין ועלמין דאתגלין, ובהון אתכסיאת מבני נשא, ואנת הוא דקשיר לון ומיחד לון, ובגין דאנת מלגאו כל-מאן דאפריש חד מן חברה מאלין עשר, אתחשיב לה כאלו אפריש בך, ואלין עשר ספירן אנון אזלין כסדרן: חד אריך וחד קצר וחד בינוני, ואנת הוא דאנהיג לון, ולית מאן דאנהיג לך, לא לעלא ולא לתתא ולא מכל סטרא, לבושין תקנת לון דמניהו פרחין נשמתין לבני נשא, וכמה גופין תקנת לון דאתקריאו גופא לגבי לבושין דמכסין עליהון.

  פתח אליהו זכור לטוב ואמר: ריבון עולמים, אתה הוא אחד ולא בחשבון, אתה עליון על כל-עליונים, סתום על כל-סתומים, אין מחשבה תפיסה בך כלל, אתה הוא שהפקת (הוצאת) עשרה תיקונים וקראנו להם עשר ספירות, להנהגה בכאן עולמות סתומים שלא התגלו ועולמות גלויים, ובכאן התכסת מבני אדם, ואתה הוא הקושר אותם ומייחד אותם, ומפני שאתה פנימי כל מי שפורש אחד מן חברה מאלו עשר, נחשב לו כאילו פרש ממך, ואלו עשר ספירות הן משתלשלות כסדרן. אחד ארוך ואחד קצר ואחד בינוני, ואתה הוא שמנהיג אותם, ואין מי שינהיג אותך, לא למעלה ולא למטה ולא מכל צד, לבושים תקנת להם שמהם פורחות נשמות לבני אדם וכמה גופין תקנת להם הנקראים גוף לגבי לבושים המכסים עליהם.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest