דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קבוצה / מה יהיה איתנו ב"דור האחרון"

מה יהיה איתנו ב"דור האחרון"

photo_rav_gh70_024.gif

שאלתו של איתי: אם העם יעלה לדרגה הרוחנית הרצויה, ממה נתקיים? מה נאכל? איפה נישן? איך ניסע ממקום למקום? ובכלל, מה תהיה צורת הקיום שלנו?

תשובה: ישנם שני מצבים:

  1. עד גמר התיקון הכללי, כאשר הרמה הגשמית של האגואיזם עדיין לא תוקנה, ולכן, למרות שאנחנו משיגים את הדרגות הרוחניות, אנו נשארים גם בהרגשת העולם הזה.
  2. אחרי שהאגואיזם של העולם הזה יתוקן גם הוא, הרגשת העולם הזה תיעלם, מפני שהוא מורגש דווקא בחלק הזה של הרצון שלנו(בחלק האגואיסטי). ואז נרגיש את עצמנו רק בעולם האינסוף בצורה שלמה, במצב היחיד הקיים באמת. וכל המצבים האחרים הם המצבים הפרטיים של העלמתו. "עולם" – מלשון "העלם". לכן כל ההעלמות של המצב היחיד הקיים באינסוף נקראים עולמות.

במאמר "הדור האחרון" (על פי מאמר זה כתבתי את הספר "הדור האחרון"), בעל הסולם מפרט את צורת החיים לפני השגת המצב השני. בארכיון האתר יש שיעורים בנושא.

שיעורים על פי כתבי הדור האחרון

שאלתו של רני: האם בני-ישראל קיבלו את הערבות לאחר יציאתם ממצרים? ומה יציאת מצרים מסמלת לנו?

תשובה: כמובן שלאחר יציאת מצרים, בני ישראל (קבוצת מקובלים, תלמידי אברהם), קיבלו את הערבות – קשר רוחני מוחלט ביניהם, מוכנות להיות כנשמה אחת (אדם).
גם עבורם וגם עבורנו, הערבות פירושה אחדות מוחלטת לרצון אחד (נשמה אחת). אך בימינו זה כבר לא האיחוד של חלק מה"בבלים", אלא של "בבל" כולה (האנושות כולה) לרצון כללי אחד הנקרא "אדם". ראה מאמר "הערבות", שם כותב בעל הסולם, כי בני ישראל הם החוליה המקשרת – הם אלה המעבירים לאנושות את השיטה לתיקון האגו, את חוכמת הקבלה!

שיעורים על פי מאמר "הערבות"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eyYPI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest