דף הבית / אקטואליה / מהפכת הטבעונות (חיים חדשים – 592)

מהפכת הטבעונות (חיים חדשים – 592)

כשרואים שמשהו תופס חזק, כדאי לבדוק למי יש אינטרס שהדבר יצליח, מי מקדם זאת. ובכלל, כיום עושים פולחן מעניין האוכל. פעם המטבח היה 2 מטר, היום הוא בגודל של סלון. (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי וניצה מזוז)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "מהפכת הטבעונות".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

כשרואים שמשהו תופס חזק, כדאי לבדוק למי יש אינטרס שהדבר יצליח, מי מקדם זאת. ובכלל, כיום עושים פולחן מעניין האוכל. פעם המטבח היה 2 מטר, היום הוא בגודל של סלון.

יש הבדל דרסטי בין הבשר שמוכרים לנו, לבין הבשר של בעל חיים שגדל באופן טבעי. כיום המזון מעובד לגמרי, ובעתיד ידפיסו מזון במדפסת תלת-מימד. ייתכן שהירקות היום יותר לא-בריאים מאשר הבשר, מרוב החומרים שמכניסים לאדמה.

כל מין קיים עבור המין שמעליו. הדומם עבור הצומח, הצומח עבור החי, החי עבור האדם. איך נכון להשתמש בחי, בצומח ובדומם? ניתנו לנו חוקים, ובכך האדם מקדש אותם.

לא טוב להילחם ולהוכיח לאחרים את צדקת הטבעונות. תנו לכל אחד לאכול מה שטוב לו. אנו מצויים בתוך הטבע, שזו מערכת סגורה. כל שינוי בהרגלים שלנו, משפיע על כל הבריאה. מצד הטבע, כל מין משתמש במינים שתחתיו, ואם נפסיק זאת, נכניס עיוות לכל הטבע. זה יגרום לעיוות בחוקי הפיזיקה והכימיה, לשינויי אקלים ולהתפרצויות שונות בטבע.

הרמה הגבוהה בטבע היא הא-לוהות. אדם שמתעלה אליה, מרומם איתו את כל מה שאכל. לכן אסור ללחוץ על אחרים להפוך לטבעונים או צמחונים, מי שטוב לו כך, לבריאות!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NX69y

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest