מהפכה פנימית

laitman_2010-11-09-11_6785-70.jpg

כדי ששיטת הקבלה תתגלה לעולם, צריכים להתקיים ארבעה תנאים:

התנאי הראשון: נתינת שיטת התיקון לא לאדם אחד, אלא לעם שלם. היום יותר ויותר אנשים בעולם מגיעים להכרה שאנחנו צריכים לשנות את עצמנו, להגיע לאיזון עם הטבע. אם בעבר סברנו שאנחנו נמצאים מעל לטבע, והאגואיזם שלנו נועד לשלוט עליו ולנהל אותו, הרי שעכשיו אנחנו מבינים עד כמה האגואיזם הרסני עבורנו. ההרגשה הזאת מתגלה בהמונים הודות לכך שאנחנו מקיימים את התנאי הראשון של חכמת הקבלה, שבשיטת התיקון הרוחנית יעסקו 600,000 איש. "שישים ריבוא נשמות" זהו מושג מקובל, שמסמל אוסף של בני אדם, שיכולים להשיג ביניהם קשר, שנקרא ערבות.

התנאי השני: יציאת העם מגלות מצרים, כלומר הכרת הרע של האגואיזם.

התנאי השלישי: הסכמה של כל אחד מאותם 600,000 לעבוד בכוונה על מנת להשפיע.

התנאי הרביעי: נכונות לבצע את כל הפעולות שיביאו את האדם לקשר עם האחרים.

הערבות היא הדאגה למילוי רצונות הזולת. לזה צריכות להיות מכוונות מחשבותיו של האדם. אנחנו צריכים לחולל מהפכה בתוכנו. בעולם קיים כל מה שנחוץ לשם רווחתם של תושבי כדור הארץ, אך חסר רק דבר אחד: המחשבה המשותפת הכללית המכוונת לזה. אם נשתוקק לזה פנימית, השפע יהיה נגיש לכולם.

הכול תלוי בקשר ההדדי שלנו. ככל שהקשר בינינו יהיה הדוק יותר, כך פעולת האור העליון תהיה אינטנסיבית יותר, והוא יסדר בהתאם לכך את מצבן של המדרגות התחתונות של הבריאה. ברגע שהקבוצה בת 600,000 איש תסכים לתנאי הערבות, הקשר ההדדי והאהבה, היא תקבל מייד תמיכה עצומה מלמעלה. נדרש מאיתנו רק רצון לשחזר את הקשר ההדדי ואת הכוונה לעבוד בהשפעה. דווקא הכוונה, ולא התהליך הטכני, תבצע את המהפך בעולם. אנחנו נגיע בהדרגה לכך שהטכנולוגיות החדישות ייווצרו וינוהלו על ידי המחשבה, כלומר על ידי הכוונה ועל ידי הרצון שמתוקן באמצעות הכוונה הזאת.

כל אחד מחויב לדאוג לכל האנושות. כל העולם כלול במערכת הערבות, אך בראש ובראשונה צריכים לעסוק בה אלה שיש להם הבנה ורצון לעלות למדרגה העליונה ולגלות ביניהם את הבורא. הרצון הקבוצתי יישפך בצורה חלקה לרצון של העולם.

האדם ישנה בהדרגה את היחס שלו לעצמו, לחברה ולטבע, ויקבל סיפוק מכך שהוא נמצא במערכת של קשר הדדי משותף. הוא "יוזן" על ידי האור העליון שימלא וייהנה אותו.

כך נוכל לעבור לכלכלה של צריכה חכמה, מאחר ונסתפק רק בהכרחיות. כשנתחיל לעבוד לפי העיקרון "הכול לכולם", נגיע למצב של ערבות. השינויים הפנימיים בתוך האדם יגררו אחריהם את השינוי והארגון המחודש של כל העולם.

מתוך השיעור הווירטואלי בנושא "יסודות חכמת הקבלה", 17.07.2011

ידיעות קודמות בנושא:
להשתנות ביחד
ערבות כתנאי לחיים
אספקה מלאה עבור שלושה מיליון במדבר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/l4JW8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest