מהירות ותאוצה

מתוך הכנס הווירטואלי במוסקבה, שיעור מס' 2

שאלה: מה זה מהירות ותאוצה ברוחניות, ואיך אנחנו יכולים להשתמש בזה?

תשובתי: העניין הוא, שהטבע דוחף אותנו להתפתחות על ידי ייסורים, כלומר על ידי הרגשת חוסר מילוי במצב הנוכחי ואפשרות של מילוי במצב הבא. ואלה הם הכוחות של האבולוציה: הכוח השלילי מאחור והכוח החיובי מלפנים.

ככל שאנחנו מתקדמים, כך יותר כוחות שליליים מצטברים מאחור ופחות כוחות חיוביים מושכים אותנו מלפנים. אנחנו רואים, שבזה שאנחנו מתקדמים בהתאם לטבע האגואיסטי שלנו, מעט מאוד מאיר לנו מלפנים. לכן העולם נמצא באדישות ובדיכאון.

וכאן אנחנו מגיעים לכזה מצב, כאשר אנחנו צריכים להסביר לאנשים, שכל הכוחות השליליים אינם דוחפים אותנו כדי שנברח מהם, אלא כדי שנוכל להבין את הדרך החדשה של ההתפתחות שלנו, כלומר לשנות את הכוונה, את היחס לזולת, לעולם, ודרכו לבורא.

העיקר זו הכוונה. הרצונות הם קבועים ועולים ומתממשים רק במידה שאפשר לעשות עליהם כוונה נכונה.

בעולם שלנו מהירות ההתקדמות נקבעת לנו מאחור, בכך שמניעה ודוחפת אותנו קדימה על ידי השפעה שלילית, ואנחנו נעים קדימה מכוח ההתמדה.

לימוד חכמת הקבלה מאפשר לנו לבצע זירוז או צמצום של הזמן, שזה היינו הך, בעזרת שלושה מרכיבים – קבוצה, לימוד והפצה.

המהירות, זה אותו הפרמטר שאינו תלוי בנו, באופן כזה הטבע מניע אותו אל המטרה. ואילו התאוצה תלויה בנו.

מהירות, זה לא צמצום של זמן. ידוע, שדרך התיקון לוקחת 6000 שנה, מהתיקון הראשון שנעשה על ידי אדם לפני 5770 שנה ועד לתיקון האחרון שאליו נגיע בעוד 220 שנה, בין אם נרצה בכך ובין אם לא. זה נקרא מהירות בדרך.

אבל כמו כן קיימת אפשרות של תאוצה. באותה המידה שבה אנחנו מאיצים את הדרך שלנו, אנחנו משנים אותה מבחינה איכותית מפני שבעצמנו רוצים את זה.

כי למשל, קיים הבדל בין ילד קטן שמחייבים אותו ללמוד והוא כל הזמן נמצא תחת לחץ, לבין ילד שבעצמו מתעניין בכל ולומד באופן מוצלח. הוא יכול לסיים במהירות את הלימודים בבית הספר ולהרגיש את עצמו בתהליך הזה כמו במשחק, נוח וטוב. כך זה גם אצלנו.

אם אנחנו בוחרים קבוצה, ובתוכה, כמו בעולם קטן, בחברה קטנה, יוצרים את כל אותם התנאים שיקדמו אותנו קדימה, אז נגיע למטרה הרבה יותר מהר מאשר תחת מכבש ולחץ מצד הטבע.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס הווירטואלי במוסקבה, 13.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
העיקר זה לזרז את הזמן
אל תחכו לשווא
אל תרדו מהכביש המהיר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tqphT

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest