מדרגות דחוסות

שאלה: מה מסמל מושג ה"זמן"?

תשובתי: זמן, זה מספר פעולות שאנחנו צריכים לעשות כדי להשיג את המטרה הנקובה מראש, כלומר מצב סופי של גמר התיקון, שבו כולנו מחוברים יחד למערכת אחת שנקראת "אדם".

זמן ההתפתחות, זה מספר מסוים של שינויים שאנחנו צריכים לעשות. אנחנו יכולים לזרז את הזמן על ידי זה שמכינים את עצמנו לכך, כדי לעבור את השינויים האלה בצורה יותר דחוסה. אי אפשר לדלג על המדרגות, אבל הן יכולות להיות דחוסות יחד.

נניח, שאני הכנתי את עצמי בבית כדי שאוכל לקבל ולהבין שיעור אחד מהמורה בבית הספר. ואילו החבר שלי התכונן בצורה טובה יותר, קרא חומר נוסף ויכול לקלוט ולהבין חמישה שיעורים בבת אחת. זה נקרא שהוא "מזרז את הזמן", מדלג מעליו.

הוא לא מדלג מעל למדרגות, זה רק נדמה לנו כך, מפני שאנחנו לא רואים שפעולה אחת יכולה לכלול בתוכה הרבה פעולות. זמן ארוך או קצר נמדד לפי מספר הפעולות, כי בעולם הרוחני לא קיים זמן אסטרונומי שקשור לסיבובים של כוכבי לכת סביב השמש.

אנחנו לא יכולים לדלג מעל למדרגות, אבל יכולים לקבץ אותן יחד. אי אפשר לדלג ולקפוץ מעל למדרגות, מפני שאז אתה לא עושה תיקונים. אבל אפשר להכין את עצמנו כך, שהתיקונים האלה יידחסו לאחד. הכול תלוי בהכנה שלנו: נכונות לשמוע, לקלוט, מוכנות להצטרף למאמץ יותר גדול.

דבר כזה אפשרי אך ורק בחיבור עם החברים. אם אני מתחבר עם החברים, אז הכלי שלי נעשה יותר גדול, יותר כולל, ואני יכול לקלוט הרבה פעולות בבת אחת. כי כל הפעולות האלה הן פעולות של חיבור, ואם אני הולך בעצמי לקראתן אז אני יכול למשוך יותר אור.

אבל אם אני הולך במהירות טבעית של ההתפתחות, "בעיתו", אז אני נאלץ לחכות עד שיעוררו אותי לכל פעולה, ואז אני מגיב. אני מקצר את הזמן רק על ידי זה שאני ממהר לחיבור.

המושגים של תענוג וייסורים משתנים בהתאם להתקדמות שלי, והאם אני מעריך את אור החיבור שמתלבש בי כרצוי ביותר. וזה גם כן תלוי בהשפעת הסביבה.

מתוך שיעור על המאמר "השלום בעולם", 15.06.2014

ידיעות קודמות בנושא:
מקדשים את הזמנים
להימלט מהמלחציים של הזמן
התיאוריה של הכול או שהכול בתיאוריה?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EYQ6i

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest